Kandavas novada Izglītības pārvalde

Jaunumi

Interaktīvā bilžu vārdnīca

bilzhu_vardnica.jpgLatviešu valodas aģentūra / Latvian Language Agency izstrādājusi mūsdienīgu, noderīgu, vārdiem un bildēm bagātu interaktīvo bilžu vārdnīcu.

Vārdnīcā ietvertais vārdu krājums ir tematiski sadalīts un papildināts ar interesantiem uzdevumiem. Sākumā vārdnīcas lietotājs apgūst vārdu krājumu, tad izvēlas tematam atbilstošus uzdevumus un nostiprina zināšanas. Skolēnam tiek piedāvāti trīs dažāda veida uzdevumi:

  • Nosauc un pārbaudi! — apskati attēlu, izdomā vai skaļi nosauc attēlam atbilstošu vārdu, tad uzklikšķini uz attēla un pārbaudi savu atbildi;
  • Izvēlies attēlu! — izlasi vārdu un izvēlies tam atbilstošu attēlu. Ja uzklikšķināsi uz pareizā attēla — attēla otrā puse iekrāsosies zaļa, ja nepareizi — sarkana;
  • Izvēlies burtu! — apskati attēlu un izlasi vārdu zem tā. Uzdevums — no piedāvātajiem burtiem izvēlies vārdā trūkstošo burtu.

Interaktīvā bilžu vārdnīca bez maksas ir pieejama Latviešu valodas aģentūras mājaslapā: https://maciunmacies.valoda.lv/lidz-6

Avots: Valsts izglītības satura centra FB vietne

Lai maksimāli samazinātu Covid-19 izplatību, no 25. janvāra arī 1.-4.klašu skolēniem mācības uz laiku notiks attālināti.

20.01.2021

Kādi drošības pasākumi būs spēkā līdz 7. februārim?

Izglītībā:

  • No 25. janvāra 1.–4. klašu skolēni mācīsies attālināti.
  • 5.–12. klašu skolēni mācīsies attālināti.
  • Klātienē darbosies speciālās izglītības iestādes un bērnudārzi.
  • Citas praktiskās nodarbības (arī individuāli) iespējamas tikai attālināti. Arī profesionālajā un augstākajā izglītībā, dažādos kursos utml. nodarbības drīkstēs notikt tikai attālināti.
  • Interešu izglītība un dažādi mēģinājumi arī drīkstēs notikt tikai attālināti

Sportā:

  • Tāpat kā līdz šim amatieru sporta treniņi drīkstēs notikt tikai ārpus telpām (līdz 10 cilvēkiem, neizmantojot ģērbtuves). 

visc_kursi.jpgJau šonedēļ Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības satura centrs  sadarbībā ar izglītības iestādēm un ekspertiem organizēs skaidrojošus vebinārus pedagogiem un vecākiem par attālinātā  mācību procesa organizēšanu un atbalstu mazāko klašu skolēniem attālināto mācību laikā. Ceturtdien, 21. janvārī, plkst. 11.00 notiks vebinārs skolotājiem, bet piektdien, 22.janvārī, plkst. 15.00 – vecākiem. Vebināriem ikvienam būs iespēja sekot līdzi IZM Facebook vietnē.

Ministrija atgādina, ka jau no 2020.gada 30.novembra vecākiem ir iespēja pieteikties slimības palīdzības pabalstam bērna pieskatīšanai, ja ar Covid–19 infekciju saistīto apstākļu dēļ bērns nedrīkst apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi vai ja mācības vispārējās izglītības programmā notiek attālināti. Vecākiem ir tiesības saņemt slimības palīdzības pabalstu par bērnu vecumā līdz 10 gadiem. Vairāk informācijas VSAA tīmekļvietnē.

Savukārt Skola2030 mājaslapā ir apkopoti dažādi ieteikumi vecākiem, kā labāk nodrošināt attālinātu mācību procesu.

Avots: Valsts izglītības satura centra mājas lapa www.visc.gov.lv 

Ir atcelti 2021.gada februārī, martā, aprīlī klātienē plānotie konkursi, skates, pasākumi interešu izglītībā

20.01.2021

Valsts izglītības satura centrs informē, ka ir atcelti 2021.gada februārī, martā, aprīlī klātienē plānotie konkursi, skates, pasākumi interešu izglītībā un XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošanā.

Lūdzam sekot informācijai par izmaiņām nolikumos VISC mājaslapas sadaļā “Interešu izglītība/ pasākumi pa jomām” https://www.visc.gov.lv/lv/pasakumi-pa-interesu-izglitibas-jomam Atjaunotos nolikumus plānots pakāpeniski publicēt pēc 1.marta.

VUGD sagatavojis izglītojošus materiālus bērniem un jauniešiem par drošību ziemā

19.01.2021

unnamed.jpgValsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika liecina, ka  ik gadu ziemā vairāki desmiti cilvēku ielūzt ūdenstilpju ledū un noslīkst. Nereti palīdzība nepieciešama arī bērniem un jauniešiem, tāpēc VUGD ir sagatavojis informatīvo materiālu kopumu par drošību ziemā un bīstamību atrasties uz ūdenstilpju ledus.

Šajā ziemā no Latvijas ūdenstilpēm izcelti jau 10 bojāgājuši cilvēki, kuri bija ielūzuši ledū, bet vēl vairāki cilvēki tika izglābti. Situāciju pasliktina tas, ka, redzot pieaugušos uz nedrošā ledus, bērni un jaunieši seko viņu piemēram un dodas uz aizsalušām ūdenstilpēm slidot un pastaigāties.

Lasīt visu ziņu

Ziemas prieki,āra nodarbības, rūpes par putniem un dzīvniekiem.

11.01.2021 10:00 - 22.01.2021 - 12:00

20210113_110109.jpg

Lai bij prieki,kam bij prieki
     Bērniņiem -tiem bij prieki;
     Sniedziņš sniga,putināja
     Bērniņš kalna galiņā.

PII "Zīļuks" bērniem ir patiess prieks par īstu ziemu! Atrodamies ziemas prieku baudīšanai pateicīgā vidē,jo kalniņi tālu nav jāmeklē. Katru dienu nodarbības tiek organizētas laukā, gan sporta, gan dabu izzinošas, gan eko dzīvesveida veicinošas. Esam izveidojuši putnu barotavas, gatavojam putniem barību, izzinām sniega un ledus īpašības, veicam dažādus eksperimentus.
     Tomēr vislielāko prieku un sajūsmu bērniem sagādā sporta aktivitātes kalnā, gan iespēja paslēpot. Lai visiem laba veselība, baudīsim ziemu!

   

Lasīt visu ziņu galerija (32)

Visām skolām iespēja elastīgi plānot mācību saturu COVID-19 izplatības apstākļos, un sekmīgāk īstenot pārejas periodu uz jauno standartu īstenošanu

untitled_design_15.jpgLielāka elastība mācību darba plānošanā – pāreja uz stundu plānošanu katrā  mācību priekšmetā katrai nedēļai uz stundu plānošanu mēnesim, semestrim, - nepieciešama arī klasēm, kas vēl nav uzsākušas jaunā mācību satura īstenošanu, lai atvieglotu skolu darbu vienota mācību stundu plāna sastādīšanā un sekmētu ātrāku pāreju uz jauno mācīšanas pieeju. Tas ir īpaši svarīgi vidējās izglītības posmā, kurā ieviešamas vislielākās pārmaiņas mācību darba organizācijā.

Lasīt visu ziņu

Sejas masku lietošana skolēniem ir nepieciešama, lai mācītos klātienē

18.01.2021

9.jpgViens no drošības pasākumiem, lai kopīgiem spēkiem sabiedrībā varētu pārraut Covid-19 infekcijas izplatīšanās ķēdi, ir mutes un deguna aizsega lietošana. Šobrīd spēkā ir norma, kas nosaka, ka 1.-4. klašu skolēniem pēc pagarinātā ziemas brīvlaika, tāpat kā skolotājiem,  mācību stundās un ārpus tām būs jālieto sejas maskas. Maskas bērni var nelietot īpašos gadījumos, ja tas saistīts ar veselības stāvokli. Sejas maskas jālieto arī pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošajiem.

Lasīt visu ziņu
<>

Jaunākās galerijas