Kandavas novada Izglītības pārvalde

Mūsu Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi konkursā Lielvārdē07.02.2019

6.februārī Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolā norisinājās III Vidzemes novada mūzikas skolu audzēkņu konkurss Vispārējās klavierēs.

Konkursā piedalījās izglītības programmu Pūšamo instrumentu spēle, Stīgu instrumentu spēle, Akordeona spēle, Sitamo instrumentu spēle un Kora klase audzēkņi, kuri, saskaņā ar programmu, apgūst arī klavierspēli. Konkursā piedalījās ne tikai vidzemnieki, bet arī J.Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, kā arī Madonas Mūzikas skola.

Plašo Kurzemi konkursā pārstāvēja mūsējie- Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi- trompetists Kārlis Vilkaušs (skolotāja Andra Vilkauša) un vijolniece Elīza Oliņa (skolotāja Dzintra Linde), kuri žūrijas vērtējumam demonstrēja savas klavierspēles prasmes, katrs izpildot divus dažāda rakstura skaņdarbus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Mazpulcēnu slēpošanas pēcpusdiena Kandavā07.02.2019

 1. februārī, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas sporta stadionā pulcējās mazpulcēni no Tukuma apriņķa. Viņu nodoms bija - izbaudīt jautrību slēpojot, un šo iespēju viņiem deva neviens cits, kā Kandavas mazpulka kolektīvs.

Dažāda vecuma mazpulcēni vilka kājās slēpju zābakus un slēpes, ņēma rokās slēpju nūjas un devās uz todien apsnigušā skrejceliņa, lai, slēpojot apļus, aprunātos ar sen neredzētiem draugiem, labi pavadītu laiku, bet tie, kas nebija slēpojuši, lai to iemācītos. Pēc nedaudz vairāk, kā stundu intensīvas slēpošanas mazpulcēni tika aicināti uz skolas sporta zāli, kur tos jau gaidīja cepumi, mājās cepti pīrādziņi un karsta tēja. Katram mazpulcēnam pienācās īpaša medaļa un mazpulku atstarotājs par viņu centību slēpojot. Pēc tam, kad mazpulcēni bija apbalvoti un nobaudījuši gardumus, tie tika aicināti spēlēt dažādas spēles.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Notikusi sadziedāšanās "Mana Tautasdziesma"

29.janvārī Kandavas Mākslas un mūzikas skolā pulcējās 15 jaunie novada dziedātāji, lai solo izpildītu katrs savu izvēlēto tautasdziesmu. Mūs laipni sagaidīja un pasākuma ievadvārdus skolas skanīgajā zālē teica direktore Maruta Balode.  

1.-4.klašu grupā klausījāmies sešus priekšnesumus, no kuriem viens gan bija duets. Tas šoreiz pieļaujami, jo dziedāja visjaunākie dalībnieki no Kandavas internātvidusskolas 1.klases, un viņu izpildījumā dziesmā "Kur tad tu nu biji, āzīti manu?" katram bija sava solo loma. 5.-9.klašu grupā arī uzstājās sešas dziedātājas, bet vidusskolu grupā- divas solistes. Žēl, ka dažu skolu pārstāvji nevarēja ierasties slimības un citu apstākļu dēļ.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Beātei Stivriniecei sudraba medaļa tāllēkšanā, basketbolistiem - divas uzvaras04.02.2019

Aizvadītajā nedēļā ar mainīgām sekmēm startējuši mūsu novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi.  U-18 un U-20 grupu vieglatlēti sacentās Talsos 1.februārī. U-20 grupas audzēknei Beātei Stivriniecei izdevās izcīnīt sudraba medaļu tāllēkšanā ar rezultātu 4.71 metri. Vēl Talsu manēžā startēja Loreta Štoferte 4.vieta 60 metros ar rez. 8.58 sek., Nauris Smirnovs 5.vieta lodes grūšanā ar rezultātu 11.28 metri, Andrejs Zutis 5.vieta augstlēkšanā ar rezultātu 1.55 metri. Treneri A.Gross un I.Matīss.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5) galerija (2)

Glītrakstīšanas olimpiāde 1. - 4. klasēm01.02.2019

Rakstīt ar roku nozīmē domāt - bērni ne tikai daudz ātrāk iemācās lasīt, ja ir iemācījušies vispirms rakstīt ar roku, bet ir arī spējīgāki radīt idejas un atminēties informāciju. Svarīgi ir ne tikai – KO rakstām, bet arī – KĀ rakstām, tāpēc Kandavas novadā ik gadu notiek sākumskolas glītrakstīšanas olimpiāde.

Šogad tajā piedalījās 20 Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas, 9 Kandavas internātvidusskolas, 2 Zemītes pamatskolas, 6 Kandavas novada Zantes pamatskolas un 2 Cēres pamatskolas skolēni. Katrai klašu grupai bija sagatavots atbilstošas grūtības pakāpes teksts no Leldes Stumbres grāmatas “Pūcīte ar zeltainajām acīm”, kurš bija glīti jāpārraksta, ņemot vērā glītrakstīšanas nosacījumus.

Kandavas internātvidusskolas skolotāja Agita Riekstiņa – olimpiādes organizatore, bija sagatavojusi saldumus enerģijai un prāta asumam un balviņas sirdspriekam katram olimpiādes dalībniekam. Pēc olimpiādes godalgotie dalībnieki saņēma Izglītības pārvaldes Diplomus un Atzinības rakstus, kā arī Pateicības par piedalīšanos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Noslēgusies 47.Starptautiskā bērnu mākslas konkursa "Lidice 2019" Latvijas kārta01.02.2019

Apsveicam 47.Starptautiskā bērnu mākslas konkursa "Lidice 2019" Latvijas kārtas laureātu - Vānes pamatskolas skolēnu Jāni Balgalvi un skolotāju Andri Milleru par kombinētā tehnikā veidotu darbu "Labu apetīti"

printēt

Ziemas sporta izpriecas

21.01.2019 10:00 - 31.01.2019 - 11:30 kur : Kandavas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde Zīļuks

Ziema šogad mūs lutina ar sniegu, salu, apsarmojošiem kokiem un skaistiem dabas skatiem.
     PII "Zīļuks" bērni steidz izmantot ziemas sniegtās privilēģijas,veicot dažādus eksperimentus un nodarbes: pārvēršot krāsainu ūdeni ledū, pētot sniegpārsliņas caur lupu, zīmējot sniegā, meklējot un atpazīstot dažādu dzīvnieku pēdas ...
   Neatņemama sastāvdaļa ir ziemas prieku baudīšana - vizināties no kalna ir visai jautra nodarbe, kas bērniem īpaši sagādā prieku. Vecākajām un sagatavošanas grupas bērniem šogad izdevās uzkāpt uz slēpēm un paslēpot! Lielākajai daļai bērnu tā bija pirmā reize...
Neaizmirstam arī rūpēties par putniem un dzīvniekiem.
Baudīsim visi ziemas priekus, kamēr ir tāda iespēja! Paldies KKMV  sporta skolotājiem par doto iespēju paslēpot!

<>

Jaunākās galerijas