Kandavas novada Izglītības pārvalde

Fizikas konkurss 8. klasēm18.04.2019

Valsts izglītības satura centrs 2018./2019. mācību gadu pasludinājis par Fizikas gadu, tādējādi pievēršot pastiprinātu uzmanību fizikas apguvei. Kandavas novada fizikas olimpiāde  8.klasēm ir  galvenais Fizikas gada notikums mūsu novadā. Šogad konkursa organizētāji pasākumu vēlējās radīt īpašu - kā svētkus skolēniem un paši sev. Šogad konkurss norisinājās 2019. gada 17. aprīlī Kandavas internātvidusskolā. No novada skolām piedalījās Kandavas internātvidusskolas, Kandavas K. Mīlenabaha vidusskolas, Cēres pamatskolas, Zemītes pamatskolas un Vānes pamatskolas komandas. 

Dienas gaitā skolēni veica dažāda tipa uzdevumus: pildīja krustvārdu mīklu, raksturoja termometru, veica nepabeigto teikumu un savietošanas uzdevumus, tāpat arī uzdevumu klāstā bija tests. Aizraujošs izvērtās interaktīvajā vietnē www.kahoot. veicamais pārbaudījums. Otrajā konkursa daļā skolēni demonstrēja un raksturoja dažāda tipa fizikas eksperimentus, ko bija jau iepriekš sagatavojuši kā mājas darbus. Konkursa noslēdzošais bija pētnieciskais darbs par tēmu “Savācējlēcas palielinājuma pētīšana”.

Kā atzina skolēni un skolotāji, uzdevumi bija patiesi aizraujoši un radoši, tādējādi nostiprināja gan skolēnu interesi par fizikas priekšmetu, gan papildināja jau esošās zināšanas un prasmes.

Paldies konkursa organizatoriem un uzdevumu veidotājiem skolotājiem: Dacei Grosai, Didzim Zeibotam, Silvijai Ragainei, Antrai Neitālei un Natālijai Murānei. Paldies par skolēnu sagatavošanu, motivēšanu un ieguldīto darba apjomu! Uz tikšanos nākamgad!

Rezultāti:

1. vieta Kandavas internātvidusskolas komanda

2. vieta Kandavas K. Mīlenbaha vidusskola komanda

3. vieta Vānes pamatskola komanda

4. vieta/ Atzinība Zemītes pamatskolas komanda

5. vieta/Atzinība Cēres pamatskolas komanda

 Lai nezūd interese pētīt un eksperimentēt!

printēt
<>

Jaunākās galerijas