Izglītība Kandavā

līdz 31.08.2021. – Kandavas novada Izglītības pārvalde
no 01.09.2021. – Tukuma novada Izglītības pārvalde

Notikumu kalendārs

Erasmus+ projekts “ Eiropas kultūra” (EUROPEAN CULTURAL PROJECT 2021-1-FR01-KA220-SCH-000032613)

01.12.2021 - 01.09.2024 kur : Zemītes sākumskola

eiropas-kulturas-kategorijas.jpgZemītes sākumskola Tukuma novadā pārstāv Latvijas pusi Erasmus+ projektā “ Eiropas kultūra” (EUROPEAN CULTURAL PROJECT 2021-1-FR01-KA220-SCH-000032613), kura ietvaros, kopā ar Francijas, Austrijas, Bulgārijas, Īrijas, Itālijas,  Vācijas, Nīderlandes, Spānijas un Čehijas izglītības iestādēm, apkopos  vienojošo priekšstatu par kopīgo Eiropas kultūrā. Pēc šo kopīgo vērtību apzināšanas  tiks veikta eksperimentāla mācību  programmas izstrāde un tās ieviešana projektā iesaistītajās skolās.  Mācību eksperimenti tiks balstīti uz dažādām mācību metodēm, kā  Eiropas kultūru var integrēt skolu mācību programmās un kā īstenot eksperimentus pamatskolās un vidusskolās, lai ļautu skolēniem orientēties uz Eiropas kultūru un labāk apzināties savu Eiropas pilsonību.

Šī projekta mērķis ir orientēts uz 10 Eiropas valstu  partneru sadarbību, lai  tiktu izceltas pašreizējās Eiropas kultūras izpratnes dominantes  partnervalstīs, un balstoties uz galvenajām pamatvērtībām, varētu rasties vienotas vadlīnijas  Eiropas kultūras mācīšanai jaunajai paaudzei, to integrējot izglītības ieguves procesos.  Konsolidējot Eiropas kultūru, izmantojot savstarpējas zināšanas, to apmaiņu un kopīgu mantojumu, kā arī veicinot nacionālās vai reģionālās īpatnības un, visbeidzot, stiprinot kopīgu piederības sajūtu, tiks dots  jauns  impulss  Eiropas Savienībai lai Eiropas pilsonība būtu nozīmīgāka jauno eiropiešu vidū. Vienojošo kultūras elementu akcentēšana un to mācīšana skolēniem  būs spēcīgs un būtisks kopīgas Eiropas izpratnes veidošanas virzītājspēks, jo nav iespējama īsta un reālajā dzīvē funkcionējoša savienības, ja pilsoņi nedala kopīgās, ētiskās un estētiskās vērtības. Pateicoties kopējai kultūras izpratnei, Eiropas Savienība kļūs  iekļaujošāka, izturīgāka, ilgtspējīgāka un suverēnāka.

Lasīt visu ziņu

“Vasara Zemītes takās” - Nometne ar izdzīvošanas elementiem

22.08.2022 15:00 - 26.08.2022 - 15:00 kur : Zemītes sākumskola

Tad nu tas ir noticis. Pirmā izdzīvošanas nometne Zemītē!  Esam katrs parādījuši savu raksturu, atraduši draugus, pārvarējuši pārgājienu saules izkarsētā ceļā, izpeldējušies Dzirnavu dīķī, iepazinušies ar Zemītes apkārtnes ļaudīm, esam cienāti ar bumbieriem un medusmaizi. Zinām ko darīt, ja notikusi nelaime, apgūtas ceļa zīmes, izgatavotas pārsteiguma dāvanas mājiniekiem, apgūta loka šaušana ar profesionālo loku, izspēlēta spēle Mīnu lauks, saņemti gūstā pretinieki, veikti izpirkuma maksas darbi, izlijām, apžāvējām sānus pie ugunskura un gulējuši pašu būvētās teltīs. Un tas vēl nav viss. Notikušas spraigas sporta spēles, jautrošanās unrezultātā saņemtas pateicības dalībniekiem par dalību nometnē, pārvarot sevi un iekļaujoties piedzīvojumā.  Paldies Ramaonai Liepiņai Kraujai par uzņemību organizēt un vadīt, kolēģēm Ērodejai Kirillovai , Inai Kolātei , Laurai Bergmanei ,Olitai Tutiņai, šoferītim Dainim, Kandavas pagastu apvienības vadītājam Jānim Mazitānam par atbalstu un Martinam Gardam par aizraujošajām aktivitātēm Jūrmalā! 

Lasīt visu ziņu galerija (13)
<>

Jaunākās galerijas