Kandavas novada Izglītības pārvalde

Nopietnas un nenopietnas profesijas, bet visas vajadzīgas

26.09.2018 kur : Zemītes pamatskola

Profesija ir noteiktu zināšanu un iemaņu kopums, kas jāapgūst katram. Cilvēku intereses ir ļoti dažādas, tāpēc katrs apgūst citādāku amatu. Galvenais ir strādāt ar patiku. To profesionālās orientācijas dienā varēja novērot mūsu skolas 1.- 5. klases skolēni ar audzinātājām. 
Pirmais brauciens bija uz Talsiem ciemos pie klauniem “Klaunu muzejā”. Visiem ir zināms, ka viņu darbs saistīts ar izklaidi, bet to, ka šī profesija varbūt tik atbildīga, neviens nebija domājis. Bērni tika iepazīstināti ar triku veidošanu, pēc tam pašiem bērniem bija jāizmēģina tos. Jautrības netrūka. 

Nākamā apmeklējuma vieta bija keramikas darbnīca "Ciparnīca" Tals' kreamik' ", kur  ikvienam bija iespēja apskatīt un tuvāk iepazīt podnieka darbu. Varēja uzzināt, kā no vienkāršas māla pikas top dažādi sadzīvē noderīgi trauki. Katrs pats sev varēja pagatavot zīmogu.
Mājupceļā busiņš piestāja pie LVM stādu audzētavas “Mazsili”. Tur vadītājs pastāstīja par savu saimniecību un izrādīja to. Bija iespēja noteikt koku veidus, uzzināt visu  no sēklām līdz jau stādāmam kokam. Visinteresantākais bija pašiem iejusties kociņu dzīvē zem melnās plēves. Sajūtas bija dažādākās. Visi secināja, ka koku izaudzēt nav nemaz tik viegli. Paldies audzinātājām Solvitai Bērsonei un Gintai Immermanei, ka palīdzēja uzzināt daudz jauna par tik dažādām profesijām.

<>

Jaunākās galerijas