Kandavas novada Izglītības pārvalde

Karjeras nedēļas pasākumi Zemītes pamatskolā

15.10.2019 kur : Zemītes pamatskola

No 14. līdz 18. oktobrim 83 Latvijas pilsētās un novados norisinās Karjeras nedēļa, kuru jau septīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra.  Zemītes pamatskolā, karjeras nedēļas ietvaros, ir notikušas interesantas aktivitātes un tikšanās ar cilvēkiem, kas labprāt dalījās savās amatu prasmēs un iepazīstināja skolēnus ar sava darba procesiem un aktualitātēm.

15.oktobrī pirmsskolas grupiņas tikās  ar pašvaldības policijas priekšnieku Rihardu Zariņu un iepazinās ar policista profesiju un atjaunoja savas zināšanas par uzvedības un drošības jautājumiem, kas sekmē labu iekļaušanos sabiedrībā un vispārpieņemtajās uzvedības normās.

16.oktobrī pie bērniem ciemojās putnu pētniece un fotogrāfe Veronika Ragauska, lai iepazīstinātu bērnus ar savu aizraušanos – putnu pētīšanu, viņu migrācijas un ligzdošanas paradumu fiksēšanu Zemītes pagastā. Paralēli foto albūmu skatīšanai un sarunām tika skarts arī ornitologa profesijas izzināšanas jautājums, darba pienākumi un to veikšanai nepieciešamās prasmes.

1.-5.klases skolēni 15.oktobrī devās uz uzņēmumu "Stādu darbnīca"  Zemītes pagasta "Kārkliņos", lai tiktos ar Sarmīti Immermani un iepazītos ar uzņēmējdarbības procesu siltumnīcu un stādu audzēšanas nozarē. Izzinātu dārznieka un stādu audzētāja darba specifiku no stādmateriālu iegūšanas, iestādīšanu līdz ražas izaudzēšanai un nogādāšanai līdz klientiem. Tā kā Sarmītes aizraušanās ir sauso ziedu audzēšana un floristika- kā papildus darbības nozare ziemas periodā, tad tika kopīgi apskatīti sauso ziedu izejmateriāli un veidoti to pušķi.

6.un 7.klases audzēkņi audzināšanas stundā apguva prasmi rakstīt motivācijas vēstuli un  CV.

Bet 8.un 9.klases skolēni 15.oktobrī devās uz galdniecību "Kārkliņi" Zemītē, lai Ivo un Almanta Immermaņu vadībā  iepazītos ar kokapstrādes speciālistu darbu, ražošanas procesu un klientu piesaisti. Piektdien, 18.oktobrī pie 8.-9. klašu audzēkņiem audzināšanas stundā par karjeras tematiku viesies karjeras konsultante no JC “ Nagla”.

<>

Jaunākās galerijas