Kandavas novada Izglītības pārvalde

Projektu diena "Profesijas, vaļasprieki un veiksmes stāsti"

17.05.2019 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

17.maijā Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas skolēniem bija ekskluzīva iespēja satikt 25 dažādu profesiju cilvēkus un uzzināt gan to, kā viņi līdz savai  profesijai vai vaļaspriekam nonākuši, gan ar kādām grūtībām jārēķinās un kas sniedz gandarījumu.  Vairākās nodarbībās skolēniem bija iespēja arī pašiem padarboties. Piemēram, pavērot, ko dara arborists, pārbaudīt, cik viegli pašiem ar ekipējuma palīdzību ir uzkāpt kokā un vai tas ir droši. Vērot un iepazīt Kandavas pilsētā sastopamos putnus ornitologa Ritvara Rekmaņa vadībā.

Zirgaudzētavas "Ivetas zirgi"  īpašniece Iveta Pāže bija paņēmusi līdzi palīgus un 2 brīnišķīgus zirgus, tāpēc skolēni varēja ne tikai uzzināt par zirgkopja profesiju, bet arī kāpt seglos un doties zirga mugurā mazā pastaigā pa skolas stadionu.

 Lielu interesi izraisīja arī Talsu kinoloģijas kluba kinoloģes Svetlanas Matvejevas  un drona pilota Kārļa Grosa nodarbības.
 Daļa skolēnu devās uz netālo ugunsdzēsēju depo, kur par ugunsdzēsēju ikdienu un ekipējumu stāstīja Gatis Celms. Citi mācījās zīmēt karikatūras pie Jāņa Bērziņa vai veidot punktu glezniņas pie Baibas Lejiņas, bet krāsaino smilšu zīmējumus pie Intas Štofertes. Daļa taisīja zefīrus un izjautāja šefpavāri Kristīni Otmani. Praktiska līdzdarbošanās bija arī kopā ar vizāžisti Svetlanu Gedolu un apģērbu mākslinieci Danutu Ābeli. 
Tos, kam interesē medicīna, konsultēja  Magdalīna Taube-Taubere, Anda Brice, Katrīna Heisele, Solvita Zvirgzdiņa.
Par biškopja ikdienu pastāstīja bitenieks Olafs Baltgalvis, viņš arī bija sagatavojis video no savas dravas par to, kā dzīvo bites stropa iekšienē. 
Skolēni projektu dienas ietvaros tikās arī ar valsts policijas inspektori Ievu Osi, autoapmācības  instruktoru Rolandu Vilkaušu, dīdžeju Saimonu Sudmali, frizieri Gunitu Eimani, zinātnieci Līgu Lepsi no SIA "Pūres dārzkopības izmēģinājuma centrs", kā arī klausījās mūsu skolas absolventes Ilzes Gotfrīdas veiksmes stāstu. Uzzināja  par veselīgu uzturu un "Milzu!" pārslu ražotnes izveidi  no firmas dibinātājas Evitas Štrausas un tikās ar NBS pārstāvi.

Paldies visiem, kas atsaucās aicinājumam un dalījās savā pieredzē. Jūs bijāt fantastiski!

<>

Jaunākās galerijas