Kandavas novada Izglītības pārvalde

Erasmus + projekta “4 Countries 4 Books” vizīte Turcijā

29.04.2018 - 05.05.2018 kur : Zemītes pamatskola

No 29.aprīļa līdz 4.maijam 4 Zemītes pamatskolas 9.klases skolnieces : Gerda Cīrule, Katrīna Marta Krūmiņa, Agija Kupše un Aija Rasmusa  kopā ar skolotājām Lauru Bergmani un Sandru Daniļeviču piedalījās Erasmus + skolu stratēģiskās partnerības projekta “4 valstis , 4 grāmatas ( 4 Countries 4 Books) ” mācību mobilitātes vizītē Turcijas pilsētā Izmirā.

  Pirmajā dienā notika iepazīšanās. Pēc tam pulcējāmies skolas pagalmā, lai vērotu Camkiran vidusskolas kolektīva sagatavoto angļu valodas mācīšanās projekta koncertprogrammu ar turku dziesmām un dejām. Projektā iesaistītie skolēni tika uzaicināti pievienoties kopā dziedāšanai  gan angļu , gan turku valodās. Programmas noslēgumā tika dota iespēja izmēģināt Ebru mākslu uz ūdens virsmas. Pēcpusdienā notika Logo zīmējuma konkurss.

 Projekta ietvaros pirms došanās uz Turciju  skolēniem vajadzēja  izlasīt grāmatu “Izmira - pilsētas portrets” angļu valodā.  Turcijā  novada un pilsētas ģeogrāfiju un vēsturi mēs iepazinām klātienē, apmeklējot kultūrvēsturiskos objektus, par kuriem bijām lasījuši grāmatā. Vislielākais brīnums  bija antīkās pilsētas Efesas apmeklējums Selčukā. Apskatījām Odeonu, Adriana templi, Celsija bibliotēku, kā arī Lielo Efesas teātri, kas ar 25 000 cilvēku ietilpību bija lielākais antīkās pasaules teātris un Arkādiešu ceļu. Tālāk devāmies  uz Svētlaimīgās Jaunavas Marijas namiņu un Merjemanas (Meryemana) kultūras parku. Otro dienu noslēdzām ar  lauku ciemata Širindže (Sirince) apmeklējumu. Ciemats slavens ar saviem augļu vīniem. Vēl šeit nopērkama ļoti kvalitatīva olīvu eļļa un granātābolu mērce. Izstaigājāmies pa ciemata līkumotajām un kalnainajām ieliņām, kuru pārpilnajos veikaliņos tika tirgots Turcijai raksturīgais.

  Trešdien tuvak iepazināmies ar pilsētu Izmiru. Ar kuģīti pārcēlāmies uz Konaku, kur aplūkojām Izmiras simbolu – Pulksteņtorni un Kemeralti vēsturisko tirgu. Vēl mūsu ceļojums aizveda uz  kūrortpilsētiņas Česmes zelta pludmali .Patīkamu veldzi pēc nepanesamā karstuma sniedza peldēšanās Egejas jūrā. Senās vēstures pieskārienus sajutām Bergamas Akropolē.

 Pēdējā dienā tikāmies ar Izglītības pārvaldes vadītāju un Bayrakli novada domes priekšsēdētāju.

Mūsu meitenes par gūto projekta laikā Turcijā:

Agija: Vislabāk man patika tas, ka braucām apskatīt dažādus objektus, iepazinām daudz cilvēku. Es ieguvu vispozitīvākās emocijas, mainījās domas par Turciju un tās iedzīvotājiem.

Gerda: Man patika, ka iepazinu citus cilvēkus, iegūstot jaunus draugus. Patika, ka mani pieņēma un cilvēki bija draudzīgi. Patika siltais laiks, saulīte un ekskursijas. Bija vērts doties turp, jo iepazinu mazu daļinu no Turcijas un vēlos kādreiz atgriezties.

Katrīna Marta: Man par Turciju radās cits iespaids, jo cilvēki ir atvērti un jauki. Skaista daba, lieli un augsti kalni, silta saulīte. Ļoti daudz emociju vienā nedēļā.

Aija: Vislabāk patika senās celtnes un jūra. Es pārliecinājos, ka valodas ir jāmācās. Es sapratu, ka diezgan labā līmenī runāju angļu valodā. Es ieguvu jaunus draugus. Man pietrūka tas, ka pārējās projekta valstis neparādīja savas tradīcijas.

  Paldies visiem Camkiran vidusskolas skolotājiem, direktoram un skolēniem par jauko sadarbību apmeklējuma laikā!

  Uz tikšanos Rumānijā oktobrī!

Laura Bergmane,

angļu valodas skolotāja.

<>

Jaunākās galerijas