Kandavas novada Izglītības pārvalde

Starptautiskajā eTwinning seminārā dabas zinātņu skolotājiem Jūrmalā

15.06.2017 - 18.06.2017 kur : Zemītes pamatskola

Vasara ir jauks laiks, kad var atpūsties, bet var arī uzkrāt zināšanas. Es piedalījos starptautiskajā seminārā "eTwinning projekti dabas zinātņu priekšmetos", kas no 15. līdz 18.jūnijam notika

Jūrmalā, viesnīcā „Semarah hotel Lielupe”. Tur bija sapulcējušies dabas zinātņu skolotāji no

dažādām Eiropas valstīm-  Čehijas Republikas, Kipras, Lietuvas, Polijas, Slovākijas, Ukrainas, Vācijas un , protams, no Latvijas, lai uzzinātu daudz ko jaunu.

 

Seminārs palīdzēja mums skolotājiem apgūt dažādas mācību metodes, kā arī sava mācību priekšmeta ietvaros, sadarbībā ar skolotājiem no dažādām Eiropas valstīm, plānot un izveidot jaunu, starptautisku eTwinning projektu, tādējādi mācību stundas padarot interesantākas un radošākas. Semināru vadīja Raivis Pauls no Ādažu vidusskolas, kurš savā darbā ar skolēniem aktīvi izmantojot metodes skolēnu kritiskās domāšanas attīstīšanai, un Edīte Sarva,  pieredzējusi eTwinning vēstniece.

Praktiskās nodarbībās apguvām starptautisku eTwinning projektu plānošanu soli pa solim – projekta sadarbības partneru atrašana, ideju apkopošana, mērķu formulēšana, projekta plānošanu atbilstoši eTwinning projektu kritērijiem, IKT rīku izvēli projekta īstenošanai, eTwinning virtuālās projekta platformas TwinSpace efektīvu izmantošanu, projekta integrēšanu mācību saturā, projekta reģistrēšanu. Seminārs bija angļu valodā, lai visi varētu saprast viens otru. 

Nodarbību saturs seminārā tika plānots, izmantojot aktīvās mācīšanās pieeju "mācies darot", līdz ar to nodarbību saturs tika apgūts, veicot praktiskus uzdevumus atbilstoši sasniedzamajam rezultātam. Tas ļāva mums nostiprināt apgūtās prasmes, lai pēc tam tās nodotu saviem skolēniem un citiem kolēģiem skolā.

Interesantākā bija iespēja iepazīties ar citu skolotāju pieredzi, kā arī pārrunāt jautājumus, kas ir saistīti ar moderno tehnoloģiju izmantošanu mācību darbā skolās. Kā bērni, piedaloties Zinātņu spēlēs, strādājām komandās, lai pārvarētu problēmas, jo kopā saliktas zinātnes prasmes noved pie veiksmīga rezultāta. 

Laiks pagāja ļoti ātri. Tagad tikai viss jāpārdomā un jāplāno zināšanu nodošana tālāk.Zemītes pamatskolas dabaszinību skolotāja

Olita Tutiņa

 

 

<>

Jaunākās galerijas