Kandavas Izglītības pārvalde

Profesionālā pilnveide Maltā Kandavas Reģionālās vidusskolas Erasmus+ projekta ietvaros

19.07.2021

img_20210618_wa0016.jpgPar profesionālās pilnveides kursiem “Motivating Students through Art&Culture” Swiegi, Maltā stāsta Kandavas Reģionālās vidusskolas skolotāja Agita Riekstiņa.

   " Esmu gandarīta, ka gandrīz pēc gadu gara pārtraukuma var atsākt Erasmus+ profesionālās pilnveides kursu realizēšanu.

   7. jūnijā devos uz profesionālās pilnveides kursiem “Motivating Students through Art&Culture” Swiegi, Maltā. Kursi norisinājās Link School of Malta, kura ir viena no senākajām un tradīcijām bagātākajām privātajām valodu skolām Maltā. Nodarbības šajā skolā vada augsti profesionāli pasniedzēji, kuri ieguvuši starptautiski atzītus sertifikātus Kembridžas un Trinity universitātēs. Mūsu kursu pasniedzēja bija ph Edīte Saliba.

   Kursos šoreiz piedalījās tikai 3 skolotājas no Latvijas, kā rezultātā mums nodarbībās tika pievērsta nedalīta uzmanība, un bija iespēja pievērsties tieši mums nepieciešamo zināšanu un prasmju pilnveidei un apguvei.

   Es padziļināju savas angļu valodas zināšanas, vienlaikus gūstot ieskatu mākslas pasaulē. Kursos tika aplūkoti dažādu laiku un stilu mākslas darbi, un apgūta prasme tos analizēt. Bija iespēja pašai mēģināt radīt mākslas darbu pēc dota apraksta. Tas bija ļoti interesanti! Tāpat mēs praktizējāmies CLIL mācību stundu veidošanā un vadīšanā, apguvām metodes, kas padziļina skolēnu kritiskās domāšanas prasmes, veicina viņu radošumu, un paaugstina skolēnu mācību motivāciju. Jauki, ka mūsu vadītajā stundā iesaistītājās pasniedzēja, kuri iejutās skolēnu lomā.

   Liela vērība tika pievērsta Maltas izglītības sistēmai. Bija iespēja iepazīties ar maltiešu valodas alfabētu, un apgūt vienkāršākos izteicienus maltiešu valodā. Praktiski darbojoties, veidojām dialogus maltiešu valodā.

   Esmu patiesi priecīga, ka mācību laikā bija iespēja tuvāk iepazīties ar skolas direktoru dr.habil. Rodžeru de Gaetāno, kurš ne tikai vada skolu, bet brīvajā laikā nodarbojas ar mākslas grāmatu rakstīšanu.

   Kursu apmeklējums ietvēra Maltas nozīmīgāko dabas ainavu un vēstures pieminekļu apskati. Apmeklējām St. John katedrāli Maltas galvaspilsētā Valettā, kur aplūkojām, iepazinām un analizējām  itāļu mākslinieka Mikelandželo Merīzi de Karavadžo gleznas. Apmeklējām Dingli klintis, Gozo un Comino salas. Fantastiski skati, ainavas! Zilajā ūdenī varēja veldzēties un skatīties stundām ilgi!

   Uzskatu, ka šādu starptautisku kursu apmeklējums ikvienam skolotājam sniedz nenovērtējamu pieredzi viņu profesionālajā darbībā, paplašina zināšanas par mācību procesu, uzlabo viņu svešvalodas prasmes, kā arī ļauj kritiski izvērtēt savu līdzšinējo darbu.

   Pēc atgriešanās no kursiem esmu gatava dalīties pieredzē par kursos apgūto."

Agita Riekstiņa 

<>

Jaunākās galerijas