Drukas resursa adrese: http://knip.lv/jaunumi1/novada_jauniesi_riga_ieskandina_pasaules_talku
Drukas datums: 02:21:49 21.02.2020

Novada jaunieši Rīgā ieskandina Pasaules talku09.10.2019

Kandavas novada jaunieši, kas īsteno Eiropas Solidaritātes korpusa projektu “Sāc ar sevi!”, aktīvi darbojas arī ārpus projekta aktivitātēm.

Jaunieši augustā bija izstrādājuši pieteikumu un kļuvuši par laureātiem “Lielā Talka” iniciētajā konkursā “Ideju talka” un septembrī tika uzaicināti uz Pasaules talkas ieskandināšanu Rīgā. Kopā tika iestādīts Latvijā reti sastopamais Tulpju koks (Liriodendron tulipifera) jeb Laimes koks, kas ir kā simbols Latvijas dalībai Pasaules talkā. Kā arī katrs jaunietis iesēja savu nākotnes dižkoku. Pasaules talka (World Cleanup Day (WCD)) ir pasaulē lielākā atkritumu vākšanas akcija. Visā pasaulē 21.septembrī cilvēki devās sakopt un atbrīvot apkārtējo vidi no atkritumiem. Tā kā Latvija to paveica jau pavasara Lielajā talkā, mēs pievienojāmies ar koku sēšanas un stādīšanas akciju “Laimes koki” – lai katra tās ietvaros iesētā sēkla vai iestādītais stāds varētu izaugt par nākotnes dižkoku. Tas būs mūsu ieguldījums pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. 

 Kandavas novada jaunieši aicina pievērst uzmanību savai ekoloģiskai pēdai, lai saglabātu mūsu Kandavas novadu, Latviju un visu Pasauli tīru un sakoptu.

Ieva Ozoliņa, JC “Nagla” vadītāja