Kandavas Izglītības pārvalde

Kursi Madridē Kandavas Reģionālās vidusskolas Erasmus + projekta ietvaros

23.07.2021

15.jpgVasara ir pašā plaukumā un šogad tā visus priecē ar patiesi dienvidnieciski karstām dienām! Skolotājiem ir atvaļinājumu laiks, bet ne tikai. Daudzi pedagogi apmeklē dažādus profesionālās pilnveides kursus, izglītojošus un radošus pasākumus, nometnes. Man jūnijā bija iespēja piedalīties starptautiskos kursos „ICT for teaching” Madridē. Kursus finansē Eiropas Savienība ar projekta Erasmus + mobilitātes programmas starpniecību (projekta Nr. 2019-1-LV01-KA101-060168).

Kursu ietvaros, kas notika no 20. – 26.jūnijam, bija iespēja padziļināti apgūt dažādus IT rīkus, kas būtiski atvieglo un dažādo mācību procesu ikdienā. Mūsdienu straujajā laikmetā, kad informācijas tehnoloģijas ļoti būtiski ir izmainījušas sabiedrības dzīves pamatus, arī pedagogam ir svarīgi būt lietas kursā par IT jaunumiem, kurus var izmantot savā darbā skolā. Arī es internacionālā kompānijā Madridē apguvu dažādus IT rīkus, kurus varēšu izmantot savā ikdienas darbā, veidojot mācību stundas.

Kursos piedalījās dažādu jomu skolotāji no Itālijas, Francijas, Slovākijas, Rumānijas un Bulgārijas. No Latvijas es biju vienīgā pārstāve. Man šie bija pirmie projekta Erasmus+ kursi un tāpēc sākumā jutos mazliet nedroši viena pati lielajā pilsētā. Jāpiebilst, ka kursu darba valoda bija angļu valoda. Arī tas mazliet radīja stresu, jo ikdienā angļu valodu nesanāk lietot.

Bet ko gan tik nespēj skolotājs! Ja ir patiesa vēlme iegūt jaunas zināšanas un pieredzi, tad tik uz priekšu! Tā arī es – mācījos viena tikt līdz Madridei, tad no lidostas līdz viesnīcai un tad jau Madrides centrs bija tāds nieks vien!

Kursu ietavaros apguvu daudzus jaunus IT rīkus-lietotnes, kurus līdz šim nebiju lietojusi: Blendspace, KhanAcademy, Teded, Thinglink un citus rīkus. Apmācību gaitā šos rīkus izmēģinājām, veidojām darbus, pārsūtījām tos kolēģiem, darbojāmies grupās un veidojām grupu prezentācijas par kursu laikā apgūto. Jaunās zināšanas noteikti izmantošu savā ikdienas darbā, veidojot stundas, kā arī iepazīstināšu kolēģus ar savu pieredzi. Arī apmācību laikā mūsu vadītāji ne vienu reiz vien uzsvēra, cik nozīmīgi ir dalīties pieredzē un sadarboties!

Kursos mēs ne tikai mācījāmies, bet arī iepazinām spāņu kultūru. Tā gida pavadībā iepazinām Madrides vēsturisko centru, apmeklējām slaveno Spānijas Nacionālo mākslas muzeju Prado  un Toledo – vienu no skaistākajām viduslaiku pilsētiņām Spānijā.

Pēc mācībām vēl palika brīvais laiks, lai apskatītu Madrides skaistākās vietas – grezno karaļa pili, dažus no krāšņajiem dievnamiem – Almudenas katedrāle, skaistos vecpilsētas laukumus – Plaza Mayor,  Puerta de Sol un Spānijas laukumu. Starp citu, Madridē ir dzimuši mūziķis Enrike Iglesiass, aktrise Penelope Kruza un operdziedātājs Plasido Domingo. Šeit savu mūža nogali ir pavadījis rakstnieks Migels de Servantess. Madride ir lielākā Spānijas pilsēta: skaista un dinamiska pilsēta, kurā harmoniski apvienojas senais ar moderno – gan arhitektūrā, gan kultūrā. Arī vēstures fons Spānijā ir ļoti bagātīgs – sākot jau no aizvēstures laikiem ar senajiem alu zīmējumiem Altamirā, Romas impērijas laikmets, mauru (musulmaņu) laiks Pireneju pussalā, rekonkista un Spānijas apvienošanās, katoļu baznīcas nostiprināšanās un inkvizīcija, daudzo koloniju iegūšana Centrālamerikā, pateicoties Kolumba braucienam pāri Atlantijas okeānam un vēl un vēl!

Tas bija skaists un interesants piedzīvojums, kuru noteikti vēlētos atkārtot – tikai šoreiz kā Spānijas brīnišķīgo vietu apceļotājai!

Noslēdzot savu stāstu, vēlējos akcentēt trīs lietas, ko esmu ieguvusi šajos kursos: pirmkārt – uzlaboju angļu valodas prasmes, otrkārt - apguvu jaunas zināšanas/ dalījos pieredzē un treškārt -  ieguvu jaunus draugus/ kolēģus no Rumānijas, ar kuriem jau plānojam sadarbības projektu starp mūsu skolām šī gada rudenī. Lai izdodas!

Madara Meževiča

 

<>

Jaunākās galerijas