Kandavas novada Izglītības pārvalde

Konkursa “Gada jaunietis 2020” rezultāti

12.02.2021

titula_ieguveji.jpg12.februārī tiešsaistē norisinājās konkursa “Kandavas novada Gada jaunietis 2020” apbalvošanas pasākums.

Šogad konkursam tika iesniegti 17 pieteikumi, taču savas video vizītkartes sagatavoja 15  pretendenti, kuri tika vērtēti trijās vecuma kategorijās.

Jaunākajā jeb 13-15 gadu vecuma grupā piedalījās Agneta Muskeite un Sindija Aišpure no Kandavas, Zantes pamatskolas audzēknes - Marta Vanderzelle un Madara Krūmiņa. Titulu “Kandavas novada Gada jaunietis 2020” ieguva Marta Vanderzelle. Marta Vanderzelle ir Kandavas novada Zantes pamatskolas 9.klases skolniece, aktīva skolas skolēnu pašpārvaldes dalībniece, kura darbojas 541. Zantes mazpulkā, raksta projektus par dārzeņiem un vada izklaidējošus pasākumus skolā.

Vidējā jeb 16-18 gadu vecuma grupā piedalījās bijušās un esošās Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas skolnieces Loreta Čabovska, Antra Adiene, Rūta Liepa,  Kandavas Reģionālās vidusskolas skolēni - Anna Madara Celmiņa, Beāte Beta Makovska, Amanda Buka un Krišs Treikals. Titulu “Kandavas novada Gada jaunietis 2020” ieguva Krišs Treikals. Krišs ir 12. klases skolēns, kurš aktīvi darbojas skolēnu pašpārvaldē, organizē dažādus pasākumus skolā un atbild par pasākumu apskaņošanu. Kriša lielākais sasniegums ir sava dzejas krājuma “Bezmiega naktis”  izdošana. Krišs pats meklēja izdošanas iespējas, sedza visus izdevumus, organizēja grāmatas prezentēšanas pasākumus un sniedza intervijas.

Vecākajā jeb 19-25 gadu vecuma grupā piedalījās Andris Mārcis Ošenieks no Zemītes pagasta, Daniela Dreslere no Vānes pagasta, Solvita Bernande no Matkules pagasta un Ivo Dans Kleinbergs no Kandavas.  Titulu “Kandavas novada Gada jaunietis 2020” ieguva Daniela Dreslere. Interesanti, ka Daniela jau 2016. gadā ieguva galveno titulu vidējā un šogad – vecākajā vecuma grupā. Daniela ir absolvējusi Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu un šobrīd studē Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Daniela aktīvi iesaistās jauniešu dzīvē, MJIC “Nagla” aktivitātēs, nākot klajā ar savām iniciatīvām, biedrībā “Kandavas novada Jauniešiem” un  Kandavas novada (it īpaši sporta) pasākumos. Daniela nebaidās no izaicinājumiem un meklē risinājumus sadzīviskām problēmām, vēršoties Kandavas novada domē.

Jauniešu pieteikumus un sagatavotās video vizītkartes vērtēja žūrija - Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede, Kandavas novada domes deputāte Gunda Cīrule, Izglītības pārvaldes vadītāja Liene Šnikvalde, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma direktore Dace Rozentāle un “Kandavas novada Gada jaunietis 2019” titula ieguvējs Nauris Truhņēvičs.

Jāpiebilst, ka Anna Madara Celmiņa, Krišs Treikals, Madara Krūmiņa, Amanda Buka, Marta Vanderzelle un Beāte Beta Makovska izpelnījās žūrijas individuālas atzinības un balvas.

Apbalvošanas pasākumu vadīja “Kandavas novada Gada jaunietis 2019” titula ieguvēja Elizabeta Heinsone, bet par muzikālajiem priekšnesumiem gādāja jaunietes Marta Šteinberga un Elīna Ķēniņa. Tāpat video sveicienu bija sagatavojusi Arta Jēkabsone. Video filmēšana un montēšana tika uzticēta jaunietei, mediju producentei Gitai Agapovai.

Konkurss “Kandavas novada Gada jaunietis” norisinājās jau devīto gadu, un to organizē Kandavas Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs ''Nagla'' sadarbībā ar Kandavas novada Izglītības pārvaldi.

Īpašs paldies sponsoriem un balvu nodrošinātājiem: Zitai Dižbitei, Sandim Gotfrīdam,  Kārlim Lasmanim un Jānim Viļumovam, SIA “Ice Berry”, SIA “MS Kārkli”, Z/S “Tīreļi”, “Vecā aptieka’’, kafejnīcai “Pie Kristapa”, spēlei “Priecīgus” un Kandavas kartodromam.

Rakstu sagatavoja Kandavas MJIC ''Nagla'' jaunatnes darbiniece Laura Kristīne Anšance

<>

Jaunākās galerijas