Kandavas novada Izglītības pārvalde

Kandavas jaunieši izaugsmes piedzīvojumu ceļos

24.07.2020

116037847_309927343720928_281373556133465285_n.jpgJūlijā Kandavas Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra “Nagla” Award programmas Zelta un Sudraba līmeņa jaunieši īstenoja aktivitātes, lai gada nogalē pretendētu uz zelta un sudraba apbalvojumiem  ikgadējā Award apbalvošanas ceremonijā .

Jūlija sākumā notika piedzīvojumu ceļojuma divu dienu apmācības, kurās piedalījās četras Award programmas Zelta līmeņa jaunietes: Monta, Selīna, Beāte un Ketija un viena Sudraba līmeņa jauniete Laima. Apmācībās jaunietes atkārtoja Award programmas īstenošanas nosacījumus, izprata piedzīvojuma ceļojuma būtību, mācījās sniegt pirmo palīdzību un rīkoties ārkārtas situācijās, iepazinās ar ekipējumu un laivošanas somu pakošanas kārtību, apguva telts uzsliešanas prasmes, ēdienu gatavošanu uz tūristu plītiņas, mācījās navigāciju ar kompasu, pašas plānoja laivu brauciena maršrutu, ēdienreizes un nepieciešamo ekipējumu ieskaites piedzīvojumu ceļojumā. Jaunietes mācījās sadalīt un deleģēt pienākumus, kā arī apguva komunikācijas prasmes, sazinoties ar tūrisma pakalpojuma sniedzējiem ārpus sava novada, lai pēc iespējas veiksmīgāk izplānotu un īstenotu savu četru dienu laivu braucienu. Jaunietes atzina, ka apmācības ir ļoti vērtīgas, lai apgūtu pamatprasmes laivu brauciena veiksmīgai īstenošanai. Savukārt, otrajā apmācību dienā meitenes devās izmēģinājuma laivu braucienā tepat pa Abavu no Zvejnieku tilta līdz Polstiem, nostiprinot apmācībās gūtās prasmes un zināšanas.

No 14. līdz 17. jūlijam šīs Award programmas Zelta un Sudraba līmeņa jaunietes īstenoja ieskaites piedzīvojumu ceļojumu – četru dienu laivu braucienu maršrutā Nīgrande – Kuldīga, mērojot aptuveni 80 km uz ūdens, nakšņojot teltī, pašas gatavojot sev maltītes uz tūristu plītiņas, uzlabojot savas sadarbības prasmes strādāt komandā. Meitenēm paveicās ar labiem laika apstākļiem. Šīs četras dienas nebija vieglas, tas bija kārtīgs vasaras izaicinājums un superīgs piedzīvojums reizē. Izvērtējot laivu braucienu, jaunietes norādīja, ka šis piedzīvojums palīdzējis motivēt un noticēt saviem spēkiem, attīstījis laivošanas un tūrisma prasmes, palīdzējis pilnveidot savu personību un iemācīties strādāt komandā.

Monta un Ketija bronzas līmenī divu dienu pārgājienā devās maršrutā Engure - Kaltene 48km garumā, sudraba līmenī meitenēm pievienojās Laima un trijatā viņas mēroja pārgājiena maršrutu Kolka-Būšnieku ezers 71,5km gar jūru trīs dienu garumā.

Savukārt, Beāte un Selīna bronzas līmenī divu dienu pārgājienā mēroja maršrutu Ragciems-Engure 30km garumā, un sudraba līmenī meitenes devās trīs dienu velo braucienā maršrutā Kandava - Kuldīga - Brocēni - Kandava un mēroja 185 km garu ceļu ar velosipēdiem.

Mēs varam lepoties ar šīm piecām Kandavas Award programmas Zelta un Sudraba līmeņa jaunietēm, viņas  ir mērķtiecīgas, prot plānot un īstenot piedzīvojumus, prot pielietot tūrisma prasmes, ir sportiskas, izturīgas, kā arī piedzīvojumu kāras!

Jūlija nogalē no 27. līdz 31. jūlijam četras Award programmas Zelta līmeņa jaunietes un divi brīvprātīgie jaunieši īstenoja projektu ar mērķi sadarboties ar Līgatnes dabas parku, labiekārtot to un veikt darbu sabiedrības labā, attīstot praktiskās prasmes. Projektu meitenes sāka plānot jūnijā, tam bija jābūt ārpus sava novada un savas komforta zonas. Jauniešu idejas bija dažādas – no nodarbību vadīšanas bērniem līdz dzīvnieku apkopšanai patversmēs, taču meitenes šaubījās, vai tas būs īsts izaicinājums, jo ikdienā jau vada teatrālās vai spēļu nodarbības bērniem un lauku sētās darbojas ar dzīvniekiem. Tādēļ tika pieņemts lēmums doties krietnu gabalu prom no mājām, lai izaicinātu sevi Līgatnes dabas parkā. Jaunietes pašas plānoja nedēļas ēdienreizes un sastādīja pārtikas produktu iepirkumu sarakstu, sazinājās ar Līgatnes dabas parka administrāciju par veicamajiem darbiem, apzināja dzīvošanas apstākļus un sastādīja līdzi ņemamā ekipējuma sarakstu. Šis projekts ir pašu meiteņu iniciatīva, kas ir jāīsteno Award programmas ietvaros, lai gada nogalē saņemtu zelta apbalvojumu. Projekta laikā jaunietes mācās plānot, organizēt un īstenot aktivitātes un pilnveido sevi kā personību, apgūstot jaunas praktiskās iemaņas, mērķtiecību un neatlaidību, komunikācijas un saskarsmes prasmes, spēju strādāt komandā.

Turēsim īkšķus, lai pēc vasaras piedzīvojumiem meitenes līdz galam sasniegtu arī savus personīgos mērķus trīs jomās un jau gada nogalē varētu būt pilnvērtīgas Zelta Awardietes.

Ieva Ozoliņa

Jauniešu centra vadītāja

 

<>

Jaunākās galerijas