Drukas resursa adrese: http://knip.lv/jaunumi1/award_bronzas_piedzivojuma_celojums_izaicinajums_sev_pasam
Drukas datums: 11:45:23 16.07.2018

Award bronzas piedzīvojuma ceļojums - izaicinājums sev pašam!24.07.2017

Šogad Award programmas četru jomu mērķus ir sasnieguši četri Kandavas jaunieši - Beāte, Selīna, Sintija un Krišs. Par Award programmu jaunieši ir uzzinājuši angļu valodas stundā, lasot tekstu svešvalodā par Award programmu, iespējām un jauniešu piedzīvojumiem. Uzzinājuši, ka jauniešu centrā "Nagla" var pieteikties Award programmai, viens pēc otra jaunieši izvirzīja savus mērķus, aizpildīja pieteikuma anketas un sāka darbu paši ar sevi trīs mēnešu garumā. 

Award ir starptautiska jauniešu izaugsmes programma trīs dažādos līmeņos - vieglākais ir bronzas līmenis 3 mēnešu garumā, vidējais ir sudraba līmenis 6 mēnešu garumā un grūtākais ir zelta līmenis 12 mēnešu garumā. Katrā līmenī ir jāizvirza viens izaugsmes mērķis dažādās jomās - fiziskā sagatavotībā, prasmes, brīvprātīgais darbs un piedzīvojumu ceļojums (zelta līmenī ir arī joma - projekts). Šie jaunieši ir malači, jo pieveikuši bronzas līmeni un vairāk kā 3 mēnešu garumā strādājuši paši ar sevi! Kā jauniešiem gāja? - Lasi pašu jauniešu stāstus.

Selīna (15 gadi) fiziskajā sagatavotībā uzlaboja savas skriešanas iemaņas, prasmēs mācījās zīmēt cilvēku portretus dažādās tehnikās, brīvprātīgajā darbā organizēja labdarības akciju Talsu dzīvnieku patversmei. Selīnai sākumā šķita, ka izvirzītie mērķi ir pārāk augstu un tos nav iespējams sasniegt, taču nepadoties palīdzēja tētis. Selīna noteikti turpinās Award programmu sudraba līmenī, tāpēc dalās ar savām sajūtām piedzīvojumu ceļojumā: "Dodoties Award piedzīvojumu ceļojumā, es piekritu izaicinājumam pašai sev. Es varēju pārbaudīt savu fizisko sagatavotību, iepazīties ar Award piedzīvojuma ceļojuma principiem. Ieguvu jaunas zināšanas kā dažādas lietas var pielietot dažādos gadījumos. Piemēram - aptieciņas saturs noder ne tikai pirmajai palīdzībai, bet arī mantu nostiprināšanai pie mugursomas. Dodoties sudraba līmeņa piedzīvojuma ceļojuma zināšu, ko labāk ņemt līdzi un ko labāk atstāt mājās. Tiku cauri sveikā bez traumām. Nebija pārāk viegli, bet man patika doties pretī savam izaicinājumam un sasniegt savu mērķi! :)"

Krišs (14 gadi) fiziskajā sagatavotībā trenējās uz stepera, prasmēs mācījās zīmēt dzīvniekus ar youtube.com video pamācībām, brīvprātīgajā darbā organizēja labdarības akciju Talsu dzīvnieku patversmei. 3 mēnešu laikā Krišam ir bijusi vēlme visu pārtraukt un nedarīt, taču nepadoties palīdzēja draugi. Krišs uzskata, ka darbs ar sevi 3 mēnešu garumā bija tā vērts, tādēļ plāno sevi izaicināt arī sudraba līmenī 6 mēnešu garumā. Ar savām sajūtām par piedzīvojumu ceļojumu dalās Krišs: "Pirms Award ceļojuma man bija divas hipotēzes: 1. -ka ceļojums būs viegls un pieveikt 30km ir vistīrākais nieks. 2. -ka es to nespēju izdarīt. Tagad saprotu, ka neviens no maniem pieņēmumiem nav īsti pareizs, jo 30km divās dienās ar somu un mantām nemaz nebija tik viegli pieveikt. Iespējams, ja nākošgad iešu sudraba līmenī, tad dažas dienas iepriekš patrenēšos pastaigāt pāris kilometrus ar smagu somu; kārtīgi pārdomāšu somas saturu un to, kā sakārtot somu, un noteikti izvēlēšos somu ar platām un mīkstām lencēm. Par galveno ceļojuma laikā uzskatīju labu kompāniju. Tagad arī saprotu to, ka arī mani treniņi uz stepera palīdzēja veikt šo ceļojumu. Kā arī saprotu, ka ir reāli nodzīvot gandrīz necivilizācijā - bez sakariem pa telefonu."

Beāte (14gadi) fiziskajā sagatavotībā izvirzīja mērķi izstiept špagatu, prasmēs mācījās spēlēt ģitāru, brīvprātīgajā darbā organizēja labdarības akciju Talsu dzīvnieku patversmei. Beāte norāda, ka ir forši, ka ir draugi, kas palīdz nepadoties grūtos brīžos. Beāte noteikti iesaka Award programmu pamēģināt arī citiem jauniešiem, jo tas ir tā vērts! Beātes atziņa par piedzīvojumu ceļojumu: "Doties piedzīvojumu ceļojumā bija interesants izaicinājums sev, zinot ka bieži vien fiziskais man sagādā grūtības. Man patika, ka sasniedzām mērķi sveiki un veseli. Bija grūti. Divas dienas bez telefona un pie dabas bija lieliski. Varbūt paņēmu kaut ko lieku, kas nedaudz mani apgrūtināja nesot somu, bet neskatoties uz to pārgājiens bija izdevies!"

Sintija (15 gadi) fiziskajā sagatavotībā izvirzīja mērķi izstiept špagatu, prasmēs mācījās spēlēt klavieres, brīvprātīgajā darbā organizēja labdarības akciju Talsu dzīvnieku patversmei. Sintija norāda, ka bieži gribējās visu pamest, taču nepadoties palīdzēja draudzene. Sintija domā, ka varētu turpināt pašizaugsmi arī sudraba līmenī un par piedzīvojuma ceļojumu stāsta šādi: "Award piedzīvojuma ceļojums bija lielisks veids kā cīnīties ar savu "es nevaru"! Šīs dienas bija kā mācība sev pašai. Pēc katriem pieciem kilometriem es pārdomāju - kāpēc ņēmu līdzi tik daudz nevajadzīgo, kāpēc nepadomāju par ērtāku somu. Bet visā visumā galvenais bija labu pavadīts laiks lieliskā kompānijā."

20.-21. jūlijā jaunieši devās piedzīvojumu ceļojumā pārgājienā gar jūru maršrutā Ragciems-Engure 30km. Jauniešu piedzīvojumu ceļojuma mērķis bija izpētīt jūras piekrastes piesārņotības līmeni. Visvairāk atkritumu ir tieši atpūtas vietās - Klapkalnciems, Apšuciems, Plieņciems, Ķesterciems, Engure. Tomēr piekraste ir vērtējama kā tīra un sakopta vieta, pirmās dienas laikā jaunieši salasīja tikai vienu 30 litrīgu atkritumu maisu ar gružiem, savukārt otrās dienas laikā jaunieši salasīja divus šādus maisus. Visi atrastie atkritumi ir plastmasas izstrādājumi, tādēļ jaunieši aicina pēc atpūtas pie jūras uzkopt savu atpūtas vietu. Jauniešu piedzīvojumu ceļojumu vērtēja mūsu bijusī vadītāja Jana Kašlaja, kas priecājās par visu jauniešu izvirzītajiem un sasniegtajiem personīgajiem mērķiem piedzīvojuma laikā.

Ja arī Tevi interesē Award programma - nāc un piesakies Jauniešu centrā "Nagla"! :)