Kandavas novada Izglītības pārvalde

Izstādes februārī Izglītības pārvaldē

Izglītības pārvaldē apskatāmas skolēnu darbu izstādes:
"Februāris - sveču, puteņa un Meteņa mēnesis",
Kandavas Mākslas un mūzikas skolas interešu izglītības pulciņa "Krāsiņas" audzēkņu darbi,
"Tīrs ūdens - dabas velte".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Noticis Kandavas novada skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkurss​​

10.februārī Kandavas internātvidusskolā notika novada skolu Skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursa 1.kārta, kurā tika noskaidroti pretendenti uz konkursa Kurzemes reģionālo 2.kārtu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (85)

Projektu nedēļa

10.02.2016 - 12.02.2016 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Šī gada projektu nedēļas 3 dienas 2.-9. klases skolēni veltīja latviešu gadskārtu tradīciju iepazīšanai. Vairāk, protams, tika akcentētas tieši februārī atzīmējamās dienas – Sveču diena, Pelnu diena un Meteņi. Kamēr lielākā daļa sākumskolas skolēnu zīmēja un līmēja papīra sveces, klašu audzinātājas Ginta Bogdanova un Mudīte Zvaigzne ar saviem skolēniem paviesojās Kandavas Amatniecības centrā, lai uzzinātu, kā top sveces, un izgatavotu katrs sev krāsainu svecīti. Toties 7.b klases skolēniem sveču darbnīca tika izveidota klasē – viņiem vaska sveces gatavot mācīja biškopis Olafs Baltgalvis.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (38)

AICINĀM 9.-12.KLAŠU SKOLĒNUS PIEDALĪTIES RADOŠAJĀS NOMETNĒS09.02.2016

AICINĀM 9.-12.KLAŠU SKOLĒNUS PIEDALĪTIES RADOŠAJĀS NOMETNĒS Ziemas radošās nometnes ir Imanta Ziedoņa muzeja forma, kas notiek ārpus muzeja faktiskajām robežām, un tās mērķis ir veicināt jaunradi. Lai nokļūtu ziemas radošajās nometnēs Latvijas reģionos, jauniešiem (individuāli vai 2-3 cilvēku komandā) jāpiedalās radošo darbu konkursā, kas notiks līdz 22. februārim (Radošo darbu konkursa nolikums un informācija www.fondsviegli.lv/telpaspavasaris)

printēt Lasīt visu ziņu

43. Starptautiskā bērnu mākslas konkursa ”LIDICE 2016” laureāti08.02.2016

Helēna Pētersone- Cēres pamatskola, skolotāja Drosmiņa Krūmiņa

Rūta Liepa- Kandavas K.Mīlenbaha vidusskola, skolotāja Antra Petkeviča

Dace Ulmane – Kandavas internātvidusskola, skolotāja Dzintra Tauriņa

Apsveicam!

Konkursa darbu izstāde apskatāma Rīgas domē, Rātslaukumā 1 līdz 18.februārim.


Konkursa laureātu apbalvošana notiks

2016. gada 18.februārī plkst.14.00

Rīgas Latviešu biedrības namā, Merķeļa ielā 13printēt

"Gada jaunietis 2015" Kandavas novadā noskaidrots31.01.2016

Grupā 13-15 gadi bija pieteikušies četri pretendenti: Ieva Annija Stepiņa un Agnese Besikirska no Kandavas;Alise Pole no Cēres pamatskolas un Signe Petrova no Zantes pamatskolas.

Titulu „Gada jaunietis 2015” ieguva Signe Petrova.

Grupā no 16-18 gadiem bija divi titula pretendenti :Alise Fjodorova un Kristiāna Rupeika. Abas meitenes mācās Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolā.

Titulu „Gada jaunietis 2015” ieguva Alise Fjodorova.

Grupā no 19-25 gadiem startēja trīs jaunieši: Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēknis Gvido Bērziņš no Cēres pagasta, Nacionālās Aizsardzības akadēmijas kadets Emīls Ripa no Matkules pagasta un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studente Eiženija Matiļeviča no Kandavas.

Titulu „Gada jaunietis 2015” ieguva Eiženija Matiļēviča.


printēt Lasīt visu ziņu galerija (31)

Tautasdziesmu sadziedāšanās svētkos tiekas novada skolu audzēkņi29.01.2016

27.janvārī Zemītes pamatskolā notika Kandavas novada skolu latviešu tautasdziesmu sadziedāšanās „ Mana tautasdziesma”, kurā bija pārstāvētas visas novada skolas, arī Kandavas Lauksaimniecības tehnikums.

Tautasdziesmas ir ļoti bagāts un neatkārtojams latviešu tautas mantojums. Tās ir kā mūsu senču dzīves spogulis, vērtīgākas, jo īpaši tāpēc, ka šo mantojumu darinājusi latviešu tauta un tautasdziesmās atspoguļojas senās sabiedrības pasaules un dzīves uzskati. Daudzas dziesmas sacerētas lai palīdzētu ikdienas ritmam, ir tādas, kas stāsta par pasaules kārtību, dabas norisēm, ritmiem, bet ir arī spēka dziesmas, tās, kas cilvēkam palīdz izdzīvot kādu konkrētu situāciju, veikt kādu darbību un iedod spēku. Tomēr, lai šo spēku saņemtu nepietiek ar dziesmas vārdiem vien, jāzina arī melodija un ritms. Ritms iedod kustību, ierosina lietu sākšanos, un lai ritmu pastiprinātu, dziesmās tiek ievīts piedziedājums, kas pastiprina kopējo enerģiju un noskaņu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)
<>

Jaunākās galerijas