Kandavas novada Izglītības pārvalde

Satversmes tiesa izsludina ceturto zīmējumu un domrakstu konkursu par Latvijas Republikas Satversmi

Izglītības un zinātnes ministrija aicina piedalīties Satversmes tiesas zīmējumu un domrakstu konkursā par Latvijas Republikas Satversmi. Konkurss notiek jau ceturto reizi. Pedagogi ir aicināti pieteikt skolēnus konkursam līdz 26. oktobrim, aizpildot pieteikuma anketu.

6. klašu skolēni aicināti iesūtīt zīmējumus par tēmu “Katrs bērns ir vienlīdzīgs savās tiesībās”.

9. klašu skolēni aicināti iesūtīt domrakstus par tēmu “Kā es varētu palīdzēt manai ģimenei un skolasbiedriem īstenot savas vienlīdzīgās tiesības?”

12. klašu skolēni aicināti iesūtīt domrakstus par tēmu “Kā Satversme man palīdz veidoties par atbildīgu Latvijas pilsoni?”

Konkursa mērķis ir sekmēt skolēnu lojalitāti Latvijai un uzticību Satversmei, stiprināt valstisko apziņu un rosināt skolēnu līdzdalību valsts norisēs, kā arī veicināt jaunās paaudzes interesi un izpratni par Satversmi un tās nozīmīgumu. Konkursa nolikums pieejams šeit. 

Konkursu simboliski atklāja vebinārs. Šādu vebināru tiesa organizēja pirmo reizi, tajā tika runāts par Satversmes lomu Latvijas attīstībā un tiesībām uz vienlīdzību, kas ir arī šī gada konkursa centrālās tēmas.

Avots: https://izm.gov.lv/lv/aktualit...

printēt

Putras diena!

13.10.2020 10:00 - 11:30 kur : Kandavas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde Zīļuks


Putra kājas apāvusi
     Pie bērniem ciemos iet.
     Piesargies tu, putriņ’,
     Ka bērniņi neapēd.

Zīļukā ēdam veselīgi! Šodien putrai īpaša diena, sākām ar ugunskura kurināšanu un auzu putras vārīšanu. Otrās brokastis ieturējām laukā, svaigā gaisā, garšoja ļoti labi! Iepriekš grupās tika pārrunāts par veselīgu ēdienu un putras nozīmi ēdienkartē. Putra deva spēku un enerģiju rotaļām, dejām un dziesmām.

Valdība nosaka stingrākas prasības Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai

Piektdien, 2020. gada 9. oktobrī, valdības ārkārtas sēdē pieņemts lēmums pastiprināt ieviestos drošības pasākumus Covid-19 izplatības risku mazināšanai. Grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem stāsies spēkā 2020. gada 10. oktobrī.

Sporta treniņi 

Lai mazinātu riskus Covid-19 izplatībai sporta treniņu (nodarbību) laikā, sporta treniņā nepiedalās personas, kuras nav tieši iesaistītas tā organizēšanā un norisē. Šis nosacījums attiecināms uz jebkura veida sporta treniņiem – gan profesionālā, gan amatieru sporta līmenī, kā arī sporta izglītības iestādēs un ārpus tām. Sporta pasākumiem, sporta sacensībām, kurās piedalās bērni, jānotiek bez skatītājiem (personām, kas nav tieši iesaistītas sporta pasākuma organizēšanā un norisē). Šī norma piemērojama tajos gadījumos, kad vairāk par 50% no sportistiem, kuri piedalās sporta pasākumā, ir jaunāki par 18 gadiem. Sporta pasākumu un sporta treniņu organizatoram ir pienākums nodrošināt nepieciešamos piesardzības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības novēršanai, kā arī stingri kontrolēt - kā sportisti, sporta darbinieki un citas personas ievēro tām noteiktos pienākumus.

Pieaugušo neformālās izglītības nodarbības

Novērojumi liecina, ka Covid-19 izplatības risks ir saistīts arī ar profesionālās pilnveides izglītības pasākumiem un pieaugušo neformālo izglītību, kur pulcējas cilvēki no dažādiem darba kolektīviem, ciešā kontaktā uzturoties ilgāku laiku. Tāpēc pieņemts lēmums samazināt dalībnieku skaitu pieaugušo neformālās izglītības grupās - no 50 līdz 30 cilvēkiem vienā grupā.

Bērnu nometnes

Tā kā epidemioloģiskā situācija pasliktinās un bērnu nometnes tiek organizētas arī rudens un ziemas periodā, skolēnu brīvlaikos, nolemts, ka arī turpmāk bērnu nometnēs grupā nedrīkstēs būt vairāk par 30 dalībniekiem (šobrīd šī norma bija noteikta līdz 31.oktobrim).

Pasākumu norise 

Jebkāda veida organizēti pasākumi var notikt tikai fiksētās, personalizētās sēdvietās. Maksimāli pieļaujamais cilvēku skaits, kas var pulcēties vienlaicīgi iekštelpās ir 500, bet brīvā dabā – 1000. Tiek ierobežoti pasākumi ar augstu infekcijas izplatības risku – proti, pasākumi iekštelpās, kas saistīti ar neorganizētu cilvēku pārvietošanos (piemēram, dejošanu), kad nav iespējams nodrošināt distancēšanos. No 10. oktobra līdz 31. decembrim nedrīkst organizēt āra pasākumus, kuros piedalās vairāk nekā 300 dalībnieku un kuros plānota aktīva cilvēku kustība, piemēram, skriešana, maratons.

Tā kā strauja Covid-19 izplatība un liels inficēto personu skaits ir novērojams 8 pašvaldībās Latvijā, stingrāki drošības pasākumi no 10. oktobra līdz 6. novembrim ir noteikti Aizputes novadā, Daugavpilī un Daugavpils novadā, Dundagas novadā, Kuldīgas novadā, Olaines novadā, Talsu novadā un Krāslavas novadā.

Ar valdībā apstiprināto noteikumu projektu "Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai"" var iepazīties Ministru Kabineta tīmekļvietnē.

Avots:https://izm.gov.lv/lv/aktualit...

printēt

Kandavas novadā skolēnu pārvadājumu maršrutos būs jālieto mutes un deguna aizsegi06.10.2020

Pirmdien valdība lēma, ka no 7. oktobra obligāta ir mutes un deguna aizsegu lietošana sabiedriskajā transportā. Šis drošības pasākums patlaban noteikts uz vienu mēnesi - līdz 6. novembrim.

Noteikti arī izņēmumi. Ņemot vērā, ka maziem bērniem nav iemaņu pareizai sejas masas lietošanai, kā arī to, ka bērnu vidū Covid-19 izplatībai ir mazāk risku, aizsegu varēs nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicina jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem piedalīties pētījumā01.10.2020

Jauniete/-i, ja esi vecumā no 18 līdz 30 gadiem (tai skaitā, ja pārstāvi mazākumtautību jauniešus) un vēlies sniegt savu ieguldījumu pētījumā, lai stiprinātu demokrātisku sabiedrību un pilsonisko līdzdalību, aicinām Tevi reģistrēties tiešsaistes fokusa grupu diskusijām, kuras notiks 2020. gada oktobrī.

Fokusa grupu mērķis ir ievākt datus pētījumam “Demokrātiskās vērtības un pilsoniskā līdzdalība no jauniešu perspektīvas Latvijā” par to, kā jaunieši izprot demokrātiju, demokrātisku sabiedrību un tās vērtības kopumā, kādas ir šo vērtību praktiskās izpausmes katra dalībnieka personiskajā pieredzē. Jauniešu individuālā un subjektīvā pieredze ir šī pētījuma galvenā vērtība!

printēt Lasīt visu ziņu
<>

Jaunākās galerijas