Kandavas novada Izglītības pārvalde

Tonis-pustonis01.11.2019

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas 2.stāva vestibilā apskatāma gleznotājas Sņežanas Tišleres vadītās Tukuma Tēlotājmākslas studijas izstāde "Tonis-pustonis". Skolas telpās šī izstāde ieņem īpašu vietu un noskaņu, jo gleznās ir attēloti mūzikas instrumenti, kas ir skolas neatņemama sastāvdaļa. Šīs gleznas sajūsmina ne tikai mākslas cienītājus, bet arī mūzikas pedagogus un audzēkņus. Izstāde būs apskatāma no 01.11.2019. līdz 01.12.2019.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

KMMS audzēkņu tikšanās ar absolventiem12.10.2019

2019. gada 9. oktobrī Kandavas novada muzeja mākslas galerijā Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņiem bija vienreizēja iespēja tikties ar iepriekšējā mācību gada skolas absolventiem un uzdot viņiem interesējošus jautājumus par diplomdarbu izstrādi. Mākslas galerijā visu septembra mēnesi bija apskatāma KMMS absolventu diplomdarbu izstāde. Šobrīd jau absolventiem ir cits skatījums uz savu nobeiguma darbu. Kāds no absolventiem atzinās, ka tas bija ļoti grūti, kāds atzina, ka otrreiz izvēlētos tādu pašu darbu taisīt, savukārt kāds atzina, ka ar tagadējo prātu viņš izvēlētos pavisam citādāku tēmu noslēguma darbu gatavošanā. Skatītājiem bija iespējas ne tikai apskatīties gatavo darbu, bet arī uzdot jautājumus par diplomdarba tapšanas procesu u.c. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Zemītes pamatskolas skolnieces bagātina zināšanas arī brīvlaikā28.10.2019

Brīvlaika nedēļā, kad citi atpūtās, Zemītes pamatskolas meitenes Samanta Līce un Laura Elksnīte kopā ar skolotāju Olitu Tutiņu piedalījās mācībās ''Solis tālāk: eTwinning pie Erasmus+: Jaunatne darbībā'' un "Eiropas Solidaritātes korpuss”.

Kopā mācības apmeklēja 11 skolu komandas no visas Latvijas, lai bagātinātu sevi ar jaunām zināšanām par projektu rakstīšanu un par neformālās izglītības metožu izmantošanu ikdienā. Prieks, kā mums tagad ir projektu ideja, ko no idejas rašanās līdz tās realizācijai meitenes iemācījās pašas izstrādāt. Programmas vadītāji prata pārliecināt, ka visi var, tikai vajag mācīties un darīt. Galvās radās lieli plāni, ka varam paplašināt horizontus kā vietējā, tā arī starptautiskā līmenī.

Informāciju sagatavoja: Olita Tutiņa (eTwinnig koordinatore)

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Sporta skolas U-15 meitenes turpina uzvarēt LJBL LR čempionāta spēlēs basketbolā , noslēdzies EYBL posms Kandavā U-17 grupā..28.10.2019

Sekmīgi jauno sezonu iesākušas mūsu skolas U-15 meiteņu basketbola komanda , kura skolas brīvlaikā aizvadīja divas regulārā čempionāta spēles. 24.10. Rēzeknē pieveiktas mājinieces ar rezultātu 72:43 . Nākošajā dienā uzvarēta izbraukumā arī Siguldas komanda ar rezultātu 62:42 ( Madara Ķilpe, Paula Šenberga, Tīna Zeberiņa, Agate Kārkliņa, Dita Freimane, Viktorija Timoško , Keita Ērvalde). Treneris Andris Bambis.

Kandavas sporta hallē no 25.-27.oktobrim notika EYBL ( Eiropas Jaunatnes Basketbola Līga) posms U-17 jauniešu komandām. EYBL turnīru organizē biedrība " Eiropas jaunatnes basketbola līga" , kura sadarbības līguma ietvaros arī izmanto mūsu sporta bāzi šī turnīra organizēšanai. Uz posmu bija ieradušās 8 komandas no Baltkrievijas , Krievijas , Kazahstānas , Somijas , Anglijas un Latvijas . Par šī posma uzvarētāju kļuva komanda no Minskas BK RGUOR ( Baltkrievija) , arī otrajā vietā komanda no Minskas BK Tsmoki- Minsk , trešajā vietā BK Barsy Atirau ( Kazahstāna) , kuras treneris viens no Latvijas jaunatnes labākajiem treneriem Varis Krūmiņš. 4.vietā BS Jugla/Latvija , 5.vietā BK Sykki/Somija , 6.vietā BK Dinamo Maskava, 7.vietā BK Jaroslavļ/Krievija , 8.vietā BK London United/Anglija. Pavisam drīz no 8 -10. novembrim notiks arī posms U-15 jauniešu komandām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Sporta skolas basketbola komandu spēļu rezultāti 15.10.-20.10.2019.25.10.2019

LJBL LR čempionātā turpina startēt sporta skolas basketbola komandas. Piedāvājam spēļu rezultātus no 15.10.-20.10. 2019. 15.10. Rojas vidusskolas sporta zālē spēlēja Kandavas un Rojas U-14 un U-15 vecuma grupu zēnu komandas. U-14 grupā ar rezultātu 69:64 uzvarēja Roja ( D.Tropiņš, P.Sniedziņš, K.Rozentāls, K.Samiņš, R.Kuskovs, V.Raginskis, J.Baišķis, E.Dūdelis, R.Putniņš, N.Indriksons) .Treneris Jānis Bambis. Arī U-15 grupā pārāki Rojas basketbolisti ar rezultātu 71:55 ( K.Doniņš, R.Neimands, M.Rasmanis, R.Pūliņš, Ģ.Zariņš, R.Brikovs, D.Tropiņš, K.Samiņš, R.Kuskovs). Treneris Ivars Bambis. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Pedagogu konference25.10.2019

Skolēnu brīvlaikā, 23. oktobrī, Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolā norisinājās Kandavas novada skolotāju konference “Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas pilotskolas pieredze projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” aprobācijas procesā”, kuru organizēja KKMV mācībspēki sadarbībā ar novada Izglītības pārvaldi.

Konferenci ievadīja “LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra” lektors Uldis Dzērve, kurš sniedza lekciju “Mācīšanās lietpratībai - izglītības iestādes un skolotāju darbības efektivitāte”- mudinot pedagogos un domāt un izvērtēt, kāds ir mācību process skolā un viņu stundās šobrīd un kas būtu maināms, ieviešot jauno, pilnveidoto un kompetenču izglītībā balstīto mācību saturu.

Pēc lekcijas pedagogiem tika piedāvāts piedalīties 4 dažādās darbnīcās: pirmsskolas, sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas, kurās KKMV pedagogi sniedza savu kā pilotskolas pieredzi par to, kas ir paveikts 2 gadu projekta laikā, aprobējot pilnveidoto mācību saturu sadarbībā ar SKOLA2030 komandu. Skolotāji sniedza ieteikumus, demonstrēja paveikto, piedāvāja idejas mūsdienīgai mācību stundai, rādīja starpdisciplināro stundu paraugus, projektus, kas tiek skolā šobrīd īstenoti un daudzas citas noderīgas idejas un akcentus, uz ko pedagogam balstīties, lai jaunā mācību satura ieviešana būtu vienkāršāka un likumsakarīgāka.

Pirmsskolas darbnīca ”Izglītība kā nepārtraukts mācību process”- Kandavas pilsētas PII “Zīļuks” S. Vinberga-Bambe, I. Brigere

Sākumskolas darbnīca “Mācību darba formas”- KKMV skolotāji L. Zāģere, M. Kesenfelde, I. Leja, I. Goldberga-Skrebele, E. Brahmane, G. Bogdanova, D. Kalmane

Pamatskolas darbnīca “Pētījums mežā” - KKMV skolotāji L. Mūrniece, G. Frīdenbergs, B. Leitarte

Vidusskolas darbnīca “Interesanti un mūsdienīgi” - KKMV skolotāji D. Vilkauša, I. Plezere, I. Krūmiņa, I. Auziņa, I. Rožkalne, I. Ozola-Zaļā, I. Batņa, D. Zeibots

Izglītības pārvalde izsaka lielu pateicību visiem konferencē iesaistītājiem skolotājiem un skolu darbiniekiem gan par konferences vadīšanu, gan piedalīšanos darbnīcu aktivitātēs un diskusijās. Lai pilnveidotais mācību saturs ikvienam ir saprotams un viegli īstenojams! Lai ir pacietība un prieks, atbalstot un iedvesmojot mūsu skolēnus, atklājot un attīstot viņu talantus!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Jauniešu projekta “Sāc ar sevi!” izbraukuma pasākumi Kandavas novadā25.10.2019

Septembrī Kandavas novada iedzīvotāji, galvenokārt jaunieši, tika aicināti piedalīties Eiropas Solidaritātes korpusa programmas Solidaritātes projekta "Sāc ar sevi!" aktivitātēs, kurā mērķis ir veicināt jauniešu līdzdalību un pilsonisko atbildību, attīstot dabai draudzīga dzīvesveida kustību Kandavas novadā, izmantojot bezatkritumu pieeju (zero waste) kā instrumentu. Septembra mēnesī norisinājās pētījums, kurā jaunieši fiksēja un pētīja savu ekoloģisko pēdu jeb aiz sevis atstātos ikdienas atkritumus. Taču oktobra mēnesī projekta komanda organizēja 6 izbraukuma pasākumus Kandavas novadā, informējot bērnus un jauniešus par zero waste jeb bezatkritumu pieeju, ikdienas alternatīvām atkritumu samazināšanai un īstenoja meistarklasi bišu vaska lupatiņas izgatavošanā, pagatavojot personalizētus zero waste aksesuāru. Vairāk un plašāk raksta turpinājumā... Kā arī apskati bilžu galeriju! :)

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)
<>

Jaunākās galerijas