Kandavas novada Izglītības pārvalde

Vecākiem un bērniem kopā darāmo darbu kalendārs novembrim. Idejas katrai dienai!

Lai palīdzētu jums plānot dienas notikumus kopā ar bērnu, esam sagatavojuši ideju kalendāru novembra mēnesim, iesakot interesantus kopā veicamus darbus.

Novembri esam pasludinājuši par savas zemes un tās vēstures izpētes mēnesi.

Novembra mēneša kalendārā mēs aicinām pētīt, salīdzināt, secināt, izzināt vēstures notikumus, pētīt Latvijas upes, ezerus, pilsētas, ģerboņus un karogu. Mums ir spēļu un latvisku ēdienu receptes, ieteikumi noklausīties eposu "Lāčplēsis" Radioteātra ierakstā, salīdzināt mūsu zemes un svešzemju augus, augļus un dzīvniekus.

Varat izprintēt šo kalendāru un īstenot idejas tā, kā paši vēlaties, vai izmantot mūsu sagatavotos aprakstus – katra no šīm idejām ir aprakstīta Lsm.lv vecāku un bērnu sadaļā vai Bērnistabā. Pie aprakstiem atradīsiet arī izprintējamus materiālus.

Idejas katrai dienai_lejupielādēt

Avots: https://www.lsm.lv/raksts/dziv...

printēt

Piesakies pilsonisko un radošo norišu cikla "Pašiem sava brīvība" noslēguma pasākumam

Valsts izglītības satura centrs  aicina skolēnu/audzēkņu pašpārvalžu konsultantus un dalībniekus, audzināšanas darba speciālistus, profesionālās izglītības iestāžu direktoru vietniekus audzināšanas darbā pieteikties Latvijas valsts simtgadei veltītā pasākumu cikla «Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons» pilsonisko un radošo norišu cikla noslēguma pasākumam «Pašiem sava brīvība»

Noslēguma pasākums «Pašiem sava brīvība» notiks 2020.gada 26. novembrī plkst. 10.00 – 15.00 tiešsaistē, ZOOM platformā.

  • Aicinām reģistrēties līdz 22. novembrim, aizpildot šo pieteikuma anketu! Reģistrētajiem dalībniekiem tiks nosūtīta piekļuves saite.

Latvijas valsts simtgades programmā 2020. gada vadmotīvs ir "Brīvība" - brīvība pieņemt apzinātus lēmumus, būt atbildīgiem pret sevi un līdzcilvēkiem. Par godu tam Valsts izglītības satura centrs kopā ar izglītības iestādēm jau kopš 2020. gada pavasara veidoja pilsonisko un radošo norišu ciklu "Pašiem sava brīvība".

  • Pasākuma plānā:
  1. Paldies vārdi un sveicieni “Pašiem sava brīvība” dalībniekiem;
  2. Pilsonisko un radošo norišu cikla „Pašiem sava brīvība” labās prakses piemēri;
  3. Skolēnu pašpārvalžu atbalsta materiālu kopuma prezentēšana;
  4. "Kā darboties pandēmijas laikā?". Aktīva pieredzes apmaiņa un ideju ģenerēšana;
  5. Nodarbība “Kā atbalstīt sevi, pirms atbalstīt citus” (ar supervizori, konsultanti un mentori Ingu Pāvulu).

Pilsonisko un radošo norišu cikla „Pašiem sava brīvība” noslēguma tiešsaistes pasākumu rīko Valsts izglītības satura centrs Latvijas valsts simtgadei veltītā pasākumu cikla izglītības iestādēs „Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons” ietvaros. Neskaidrību un jautājumu gadījumā lūdzam vērsties pie Monikas Daļeckas (VISC Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente, monika.dalecka@visc.gov.lv, 67350813).

Kontaktpersona: VISC vecākā referente Monika Daļecka, tālr.67350813.

printēt

IZM:Rūpēs par sabiedrības veselību drošības pasākumi izglītībā saglabāsies līdz 15. novembrim

 2020. gada 27. oktobrī Ministru kabinets ārkārtas sēdē lēma pagarināt attālināto mācību norises laiku 7.-12. klasēs līdz 15. novembrim. Samazinot klātienes tikšanās iespējas, veicinot distancēšanās, roku higiēnas un citu drošības pasākumu ievērošanu, valdība rīkojas apņēmīgi, lai mazinātu Covid-19 izplatību mūsu sabiedrībā.

Līdz 15. novembrim joprojām nenotiks interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības nodarbības klātienē, izņemot vienas grupas, kas vienlaikus ir arī izglītības iestādes viena grupa, ietvaros. Nodarbības var rīkot individuāli klātienē vai arī attālināti.

Profesionālās izglītības iestādes turpinās darbu atbilstoši dibinātāja lēmumam. Šīm iestādēm mācības B modelī (daļēji attālināti) šobrīd ir pamatdarbošanās modelis, ja vien Slimību profilakses un kontroles centrs nav noteicis stingrākus ierobežojumus. Speciālās  izglītības iestādēs joprojām spēkā ir iespēja mācīties arī klātienē. Arī pieaugušo izglītībā saglabājas līdzšinējie noteikumi, tomēr, lai vēl vairāk pasargātu sevi un citus no Covid-19 infekcijas, šajās nodarbībās ir aicinājums izmantot sejas maskas vai aizsegus jau papildus esošajiem drošības nosacījumiem.

Savukārt šodien pieņemtais lēmums attiecībā uz augstāko izglītību vēstī, ka līdz 31. decembrim augstākās izglītības studiju programmu apguve notiks attālināti, izņemot praktiskās daļas apguvi un klīnisko praksi rezidentūrā. Ministru kabineta sēdē pieņemtie noteikumi ir pieejami valdības tīmekļvietnē.

Lai plašāk informētu par izmaiņām izglītības jomā, trešdien, 28. oktobrī plkst.14.00, notiks Izglītības un zinātnes ministrijas preses konference. Tās tēma – turpmākā mācību procesa nodrošināšana Covid-19 apstākļos. Preses konferencē piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka. Preses konference notiks attālināti Zoom platformā, un tās norisi būs iespējams vērot Izglītības un zinātnes ministrijas Facebook lapā.

 Autors: Izglītības un zinātnes ministrija

printēt

Attālinātās mācības - no izaicinājuma līdz risinājumam

Izglītības un zinātnes ministrija aicināja izglītības iestādes dalīties pieredzē un pastāstīt, kas tām palīdzēja īstenot attālināto mācību procesu, lai mazinātu Covid-19 riskus, ārkārtējās situācijas laikā.

Izmantotās mācību plānošanas un saziņas metodes, tehnoloģisko rīku sniegtās iespējas, atbalsta un sadarbības mehānismu ieviešana ir būtiska arī šobrīd, kad jaunajā mācību gadā ir jāspēj pielāgoties dažādiem mācību procesa organizēšanas modeļiem, lai nodrošinātu mācību procesa nepārtrauktību.

Pozitīvu un veiksmīgi īstenotu attālināto mācību procesu, pat ja tas ir bijis negaidīts un neplānots risinājums, ir vērts neatstāt pagātnē, bet izmantot, lai stiprinātu šodienas prasmes, zināšanas, mācīšanas un mācīšanās pieeju.

Lai iegūtā pieredze ir kā palīgs un ierosme lietpratības jeb kompetenču pieejas nostiprināšanai ne tikai šajā, bet arī turpmākajos mācību gados!

Labās prakses piemēri no Latvijas skolām (VISC izveidots apkopojums PDF formātā)

Avots: www.visc.gov.lv 

printēt

Atbalstoši materiāli, gatavojoties attālinātajām mācībām pēc skolēnu rudens brīvdienām

Pēc skolēnu rudens brīvdienām mācības klātienē tiks īstenotas tikai 1.-6.klasēm, kamēr 7.-12.klašu skolēni mācīsies attālināti, ko paredz 2020.gada 13.oktobrī, valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Šāds lēmums pieņemts, lai samazinātu straujo epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos un neveicinātu vēl straujāku slimības izplatīšanos izglītības iestādēs.

Attālinātās mācības 7.– 12. klasē īstenojamas ar pedagogu tiešsaistē vai skolēnam/audzēknim veicot mācību uzdevumus individuāli vai sadarbībā ar citiem skolēniem/audzēkņiem. Pilnvērtīgām mācībām tiešsaistē nepieciešams, lai to dalībnieki (skolotājs un skolēni/audzēkņi) redzētu un dzirdētu cits citu reālajā laikā.

printēt Lasīt visu ziņu

Karjeras nedēļa šogad notiek tiešsaistē

No 26. līdz 30. oktobrim visā Latvijā gan klātienē, gan tiešsaistē norisinās Karjeras nedēļa, kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, Karjeras nedēļas pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas 2020. gadā galvenokārt notiek attālināti un tiešsaistē. Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē. 

“Karjeras izvēlē ir iesaistīti daudzi jaunieša dzīvē nozīmīgi cilvēki - skolotāji, karjeras konsultants, ģimenes locekļi, draugi. Šī gada Karjeras nedēļas laikā aicināsim audzēkņus ieklausīties dažādu veiksmīgu profesionāļu pieredzes stāstos un uzzināt par iespējām saņemt atbalstu savas izglītības tālākā ceļa izvēlē,” akcentē VIAA direktore Dita Traidās.

printēt Lasīt visu ziņu

Pēc skolēnu brīvlaika 7.-12.klašu skolēni vienu nedēļu mācīsies attālināti14.10.2020

No 2020. gada 26.oktobra līdz 30.oktobrim izglītības iestādēs pamatizglītības un vidējās izglītības programmu apguve 7.–12. klasē notiks attālināti – to paredz šodien, 2020.gada 13.oktobrī, valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Mācības klātienē šajā nedēļā turpinās īstenot sociālās korekcijas izglītības iestāde “Naukšēni”.

Izmaiņas sporta jomā

No 2020. gada 17. oktobra līdz 6. novembrim organizētiem sporta treniņiem (nodarbībām) jānorisinās ārtelpās, individuāli vai attālināti. Organizējot grupu sporta treniņus ārtelpās, neizmanto ģērbtuves. Šis ierobežojums neattiecas uz Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta treniņiem pieaugušajiem.

No 2020. gada 17. oktobra līdz 6. novembrim aizliegts organizēt sporta pasākumus. Aizliegums neattiecas uz starptautiskiem sporta pasākumiem, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensībām pieaugušajiem.

Ierobežojumi interešu izglītībā

No 2020. gada 17. oktobra līdz 6. novembrim interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības nodarbības notiek attālināti, klātienē tās var īstenot tikai individuāli. Šādi paši nosacījumi attiecas arī amatiermākslas kolektīviem, tai skaitā koriem, orķestriem, deju un citiem tautas mākslas kolektīviem. Nodarbību ietvaros netiek rīkotas aktivitātes, publiski un privāti pasākumi, kuros piedalās izglītojamie un personas no citas apguves grupas, klases vai kolektīva. Tāpat dalībnieki nedodas uz citu pašvaldību administratīvajām teritorijām.

Koledžas un augstskolas

Ja koledžā vai augstskolā SPKC noteikto pretepidēmijas pasākumu dēļ mācības tiek īstenotas attālināti, koledžai vai augstskolai par to jāinformē Izglītības kvalitātes valsts dienests.

Augstskolas nosaka kārtību, kādā izglītības programmu vai tās daļu var īstenot attālināti, ja pašvaldības administratīvajā teritorijā, kur atrodas koledža vai augstskola (vai teritorijās, ar ko tā robežojas), novērojams Covid-19 infekcijas izplatības pieaugums vai saglabājas augsti infekcijas izplatības rādītāji. Arī šādos gadījumos ir jāinformē Izglītības kvalitātes valsts dienests par izglītības programmas vai tās daļas īstenošanu attālināti.

Ar citiem valdībā šodien pieņemtajiem grozījumiem varat iepazīties Veselības ministrijas sagatavotajā informācijāhttps://ej.uz/8w21

Pieaugot saslimstībai ar Covid-19 Latvijā un pasaulē, ekspertu un valdības īstenoto pasākumu mērķis ir pēc iespējas saglabāt ekonomisko aktivitāti valstī, vienlaikus pasargājot mūsu iedzīvotāju veselību. Pieņemtie ierobežojumi šobrīd ir optimāli un sabalansē riskus sabiedrības veselībai un nodrošina iespējas saimnieciskajai darbībai. Arī turpmāk epidemiologi rūpīgi analizēs situāciju, lai secinātu, vai šie ierobežojumi ir jāturpina vai jāpārskata.

Avots: https://izm.gov.lv/lv/aktualit...

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)
<>

Jaunākās galerijas