Diagnosticējošo darbu norise 3. klasē.
9. februārī Vides izglītības fonds aicina Latvijas izglītības iestādes, uzņēmumus, pašvaldības, ģimenes - ikvienu - piedalīties ikgadējā akcijā “Silto džemperu diena”.
Akcijas mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus. Silto džemperu dienā tradicionāli telpās tiek nedaudz samazināta temperatūra un visi tiek aicināti uzvilkt siltāku džemperi, tādējādi simboliskā veidā apliecinot atbalstu iniciatīvai.
Silto džemperu dienas 2005. gadā aizsāka Ekoskolas Beļģijā, aicinot sabiedrību palīdzēt virzīties uz mērķi - samazināt klimata pārmaiņas. Palīdzība var izpausties itin vienkāršās ikdienas darbībās, piemēram, samazinot apkures jaudu un uzvelkot siltāku džemperi, biežāk pārvietojoties ar kājām, braucot ar velosipēdu, ēdot vairāk sezonai atbilstošu augu valsts pārtiku un neradot pārtikas atkritumus, izslēdzot elektroierīces, kad tās nelietojam, u.c. paradumos.
PII "Zīļuks" turpina savu tradīciju "Baskājīšu rīts", un, nedaudz samazinot temperatūru grupā, bērni ar basām pēdām sajuta dažādus seguma veidus, to skaitā arī sniegu! Bērni pārrunāja grupās, kādi ir videi draudzīgi paradumi, kas jau mums ir ieviests ikdienā un kam jāpievērš uzmanība.
Lasīt visu ziņu
Sākot ar 8. februāri skolēniem būs iespēja saņemt konsultatīvo atbalstu klātienē. Šādu lēmumu 5. februārī apstiprinājusi valdība. Īpaši svarīgi šobrīd ir uzrunāt tos skolēnus, kuriem ir nepieciešams psihoemocionāls atbalsts un sniegt viņiem palīdzību, lai mazinātu gan priekšlaicīgus mācību pārtraukšanas riskus, gan mazinātu attālināto mācību negatīvo ietekmi uz skolēnu mentālo veselību, grūtībām mācīties, šobrīd esošo nomāktību un depresiju, vientulības un pamestības sajūtu, bezmiegu, trauksmi un panikas lēkmes.
Konsultācijas pieejamas arī to grupu, klašu vai kursu izglītojamiem, kam 2021. gada pirmajā pusgadā jākārto pārbaudījumi, jānoslēdz izglītības ieguve 12. klasē vai attiecīgi jāiegūst profesionālā izglītība un kvalifikācija pamata vai vidējās izglītības pakāpē, tajā pašā laikā uzsverot, ka mācību priekšmetu konsultācijas joprojām ir iespēja īstenot arī attālināti.
Individuālas konsultācijas klātienē ir iespējamas, ievērojot visus iespējamos piesardzības pasākumus – distancēšanās, roku higiēna, mutes un deguna aizsegu lietošana, pastiprinātā vēdināšana, ierobežots konsultācijas norises laiks.
Konsultāciju norises laikā jāievēro visas epidemioloģiskās drošības prasības:
Valdība šodien, 5. februārī, lēma veikt grozījumus Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, pagarinot lielāko daļu šobrīd jau spēkā esošo drošības pasākumu. Ārkārtējā situācija Latvijā pagarināta vēl līdz 6. aprīlim.
Ar valdības pieņemtajiem lēmumiem var iepazīties Ministru kabineta mājaslapā
Bērnu un jauniešu drošība internetā izstrādājis jaunus materiālus sākumskolas skolēniem, kuru mērķis ir informēt par drošību un pieklājīgu uzvedību internetā, jēgpilnu tehnoloģiju lietošanu, kritisko domāšanu un darbu ar informāciju.
Mācību īsfilmas izmantojamas sākumskolā, apgūstot tēmas par drošību un pieklājīgu uzvedību internetā, jēgpilnu tehnoloģiju lietošanu, kritisko domāšanu un darbu ar informāciju.
Metodiskie ieteikumi, darba lapas: https://drossinternets.lv/lv/info/vaifija-interneta-alfabets
Ceturtdien, 4. februārī, Ministru kabineta sēdē apstiprināts Ministru kabineta noteikumu projekts, kas paredz kultūrizglītības programmas „Latvijas skolas soma” finansējuma sadalījumu 2021. gadam. Arī šogad vairāk nekā 200 000 skolas vecuma bērnu un jauniešu varēs iepazīt Latviju, piedaloties vismaz vienā kultūras norisē semestrī.
Programmā „Latvijas skolas soma” finanšu līdzekļus proporcionāli skolēnu skaitam saņem izglītības iestāžu dibinātāji - pašvaldības, ministrijas, biedrības, nodibinājumi un komersanti, kas īsteno pamata un vidējās vispārējas un profesionālās izglītības klātienes programmas. Sadalot finansējumu, tiek lietots reizinātājs 7 eiro uz izglītojamo vienā mācību semestrī, kopumā programmai 2021. gadā paredzot finansējumu 3,5 miljonu eiro apmērā.
Valsts finansējums paredzēts, lai skolēniem segtu kultūras norišu ieejas biļešu maksu, transporta izmaksas un maksu par kultūras norises nodrošināšanu. Šogad, ņemot vērā pandēmijas COVID-19 ierobežojumus, finansējums sedz arī piekļuves maksu digitālajām norisēm.
„Laikā, kad gan indivīdu, gan valstu dzīves kvalitāti aizvien vairāk ietekmē spēja būt radošiem, kritiski domājošiem, inovatīviem un uz sadarbību orientētiem, izglītības procesā pieaug kultūras izpratnes un izpausmes kompetences nozīme. Savas darbības laikā programma pierādījusi savu nepieciešamību un nozīmību. Būtiski, lai tā turpinātos arī pandēmijas apstākļos, tāpēc daudzi kultūras norišu veidotāji savu piedāvāto saturu adaptē digitālajai videi, vai arī rada jaunus piedāvājumus, kas iekļaujas attālinātā mācību procesā, saskatot šādā darbības formā arī priekšrocības,” atzīmē kultūras ministrs Nauris Puntulis.
No 8. februāra ar drošības pasākumiem mācības klātienē atsāk 1. un 2. klašu skolēni. Sākumskolā izglītojamie mācās mācīties. Šajā posmā izglītojamiem daudz vairāk nepieciešams cilvēciskais kontakts, atbalsts, viņiem ir ļoti grūti sevi motivēt, koncentrēties, līdz ar to attālināta mācīšanās šiem izglītojamiem ir īpaši liels izaicinājums – šajā vecumposmā prasmes līdzdalībai pašvadītā mācību procesā vēl nav izveidojušās. Arī digitālās prasmes minētajiem izglītojamiem lielākoties vēl nav pietiekamas.
Mācības klātienē iespējamas tikai tad, ja izglītības iestādē var nodrošināt nepieciešamos drošības pasākumus: telpu vēdināšana, higiēnas ievērošana, mutes un deguna aizsegu lietošana un distances ievērošana.
Rīcības shēma gadījumiem, ja skolēns ierodas izglītības iestādē bez sejas maskas. Rīcības shēmu sagatavojis Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar Latvijas Republikas Tiesībsargu un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju.
Izglītības iestādām pirms bērnu atgriešanās skolā ir jāinformē vecāki par sejas masku nēsāšanas kārtību skolā un jālūdz vecākiem pārrunāt ar bērniem maskas nēsāšanas nepieciešamība un pareizi maskas uzlikšanas un noņemšanas principi.
Aicinām skolas ar izpratni izturēties pret bērnu, kas ieradies skolā bez maskas, pārrunāt ar viņu maskas trūkuma iemeslus, piedāvāt nēsāšanai skolā esošo masku un nepieciešamības gadījumā sazināties ar vecākiem. Sākoties skolēnu klātienes mācībām, lūdzam pedagogus pārrunāt ar bērniem ierobežojumu būtību – maskas nēsāšana palīdz mums aizsargāt savu un citu veselību.
Gadījumā, ja vecākiem ir negatīva attieksme pret normatīvajā regulējumā noteiktajiem ierobežojumiem un viņi nevēlas rakstīt iesniegumu par izglītības īstenošanu ģimenē, skolai jārīkojas rīcības shēmā noteiktajā kārtībā.
Autors
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jau trešo gadu pēc kārtas atklātai olimpiādei “Uzdrīkstos! Domāju! Radu!”aicina pieteikties 4., 5. klašu skolēnu komandas no visām Latvijas skolām. Komandu veido seši skolēni, kas gatavi izmēģināt spēkus dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju pasaulē.
Olimpiāde ir skolēnu iespēja iegūt pieredzi problēmrisināšanā, rīkoties jaunās situācijās, radīt produktu, izmantojot inženiertehnisko domāšanu, un demonstrēt prasmi sadarboties un skolotājiem iegūt idejas aizraujošiem uzdevumiem mācību stundās arī turpmāk.
Vairākas skolēnu komandas no skolas piesaka viens atbildīgais skolotājs.
Komandu iespēja reģistrēties sāksies 1.martā un turpināsies līdz 16.martam. Dalībai konkursā skolēniem būs nepieciešams katram savs individuālais e-pasts.
Lasīt visu ziņu