Kandavas novada Izglītības pārvalde

Zemītes pamatskolas skolēni mācās būt atbildīgi23.09.2019

"Gājiens nākotnei" ir daļa no visā pasaulē īstenotiem pasākumiem, kuros piedalās vairāk kā miljons dalībnieku. Piektdien  Rīgā ar šo akciju " Gājiens nākotnei" dalībnieki pievērsa politiķu uzmanību klimata pārmaiņām.

Zemītes pamatskolai, kā ekoskolai, un tās kolektīvam bija interesanti atbalstīt šādu pasākumu. Gan bērnudārza grupas, gan skolēni pārrunāja, ko var paši uz vietas darīt vides sakārtošanā, atkritumu mazināšanā. Visi zīmēja plakātus, devās kopīgā gājienā pa Zemītes centru, lai liktu pārdomāt katra nākotnes cilvēka atbildību.

printēt Lasīt visu ziņu

Projekts "Saglabāsim senču mantojumu"

2019.gada 12.augusta rīts Zantes kultūras namā iesākās ar satikšanās prieku. Kopā pulcējās 35 bērni un jaunieši vecumā no 6 līdz 17 gadiem. Izglītojošo nodarbību cikls “Saglabāsim senču mantojumu” tika pasludināts par atklātu un pirmās aktivitātes varēja sākties.

            Pēc savstarpējas iepazīšanās, projekta dalībnieki devās uz sporta laukumu, lai piedalītos savu vecāku un vecvecāku bērnības dienu spēlēs un rotaļās kopā ar pasniedzēju Tiju Tripāni. Projekta ietvaros dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Latvijas Etnogrāfisko Brīvdabas muzeju un iepazīt mūsu senču būvētās saimniecības un apģērba kultūru. Piecās dienās dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar latviešu tautas rakstiem, dažādiem satvērieniem, apgūt jaunas dejas un rotaļas, kā arī pārbaudīt savu radošumu, izgatavojot dāvanu maisiņus un vēstulītes saviem mīļajiem. Projekta pasniedzēji – Žanna Kļava, Inese Buša, Marita Jekuma un dalībnieki atzina, ka šis projekts ir vērtīgs ieguldījums latvisko tradīciju popularizēšanā un saglabāšanā.

            Paldies visiem projekta dalībniekiem un viņu vecākiem, pasniedzējiem par atbalstu un aktīvu iesaistīšanos piedāvātajās aktivitātēs.


printēt Lasīt visu ziņu galerija (97)

Gājiens nākotnei!

20.09.2019 09:25 - 09:35

Plūdi, vētras, orkāni, sausums – arvien biežāk tiek ziņots par šādām dabas katastrofām. Un arvien biežāk un pārliecinošāk saistībā ar tām tiek minētas klimata izmaiņas.
Klimata izmaiņas ir visnopietnākie draudi mūsu planētai. Globālā sasilšana veicina jūras līmeņa celšanos, izraisot postošus plūdus, vētras, ilgstošus sausuma periodus un saslimšanas ar tropiskajām slimībām. Daudzviet pasaulē jau šobrīd ir izjūtamas traģiskās globālās sasilšanas sekas. Mums ir jārīkojas, lai nepieļautu, ka situācija kļūst vēl daudz ļaunāka! Neviens nav par mazu, lai rūpētos un rīkotos! -šādi skan mūsu devīze. PII "Zīļuks" kā Ekoskola uzskata par savu pienākumu piedalīties, atbalstīt un aicināt ikvienu nepalikt  vienaldzīgam!

                 

Olimpiskā diena!

20.09.2019 10:00 - 10:30

20. septembra rīts mūs visus mudināja doties ārā, lai piedalītos Olimpiskajā dienā, kas notiek visā Latvijā! Katru gadu tiek izvēlēts savs moto, šogad tas ir  "Tu vari, ja tu dari!", kas popularizē veselīgu dzīvesveidu un akcentē vingrošanu kā svarīgu ikdienas rituālu labas pašsajūtas veidošanai!
   Paldies vecākiem, kas piedalījās kopā ar mums !

Veselības diena!

19.09.2019 10:00 - 11:30 kur : Kandavas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde Zīļuks

Saviem bērniem par veselīgu dzīvesveidu stāstām jau agrā bērnībā.
19. septembrī Veselības nedēļas ietvaros pie PII "Zīļuks" bērniem ieradās Tāpēcītis. Viņš atbildēja nu uz pilnīgi visiem bērnu uzdotajiem "kāpēc?" Izskanēja daudz dažādu āķīgu jautājumu. Kāpēc auto ir četri riteņi? Kāpēc vajadzīgas ceļazīmes? Kāpēc vajadzīgi elektromobiļi?....Tālāk sekoja dažādas atrakcijas, dejas un rotaļas un galvenais - kopīgs velobrauciens apkārt mūsu skaistajam "Zīļukam!" Tā mēs atbalstījām akciju - Diena bez auto!
Paldies visiem vecākiem un bērniem, kas atbalstīja šo akciju un ieradās kājām, velosipēdiem, skrejriteņiem, dip-dapiem. Mēs, "zīļuki", esam PAR veselīgu dzīvesveidu un ļoti priecājamies, ka zaļi domājošo bija tik daudz! 


Sporta skolas U-12 zēnu basketbola komanda startē Baltijas Basketbola līgā16.09.2019

Šajā sezonā mūsu U-12 zēnu basketbola komanda startēs ne tikai LJBL LR čempionātā, bet arī Baltijas Basketbola līgā ( BBBL), kas ir plašs starptautisks turnīrs un notiek četros posmos. 

No 13.-15. septembrim notika BBBL pirmais posms Siguldā un Allažos. Trijās dienās bija jāizvada piecas spēles. 13.09. pirmā spēle ar Tallinas BC Nord un zaudējums ar rezultātu 16:64, vēl pirmajā dienā spēle ar Tallinas komandu BC Altius un zaudējums 41:43. Otrajā spēļu dienā nācās atzīt vēl vienas Igaunijas komandas- BC Tartu Universitate pārākumu ar rezultātu 34:84 un arī Šauļu ( Lietuva) komandas pārākumu ar rezultātu 35:72. Pēdējā dienā spēle ar Ķekavas komandu, un arī diemžēl zaudējums ar rezultātu 29:46. Lai gan pirmajā posmā komandai visi zaudējumi, kā izteicās treneris Roberts Rozentāls, puišiem šī bija laba pieredze turpmākajām spēlēm un turnīriem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (1)

Piedzīvojums “4 valstis, 4 grāmatas” beidzies 16.09.2019

Zemītes pamatskolā noslēdzies Erasmus+ projekts “4 valstis, 4 grāmatas”, kas ilga divus gadus.

Tas aizsākās kā liels piedzīvojums mazajai Zemītei, jo radās iespēja skolēniem un skolotājiem sadarboties ar ārvalstu skolām. Projektā piedalījās Lietuvas pilsētas Šakiai Slaviku pamatskola, Rumānijas scoala gimnazială "Petru mușat" no Siretas pilsētas, no Latvijas Zemītes pamatskola un sadarbības ierosinātāji no Turcijas Camkiran Ortaokulu skolas Izmiras pilsētā.

Pie mums Zemītē viesi bija pagājušajā gadā Latvijas 100.dzimšanas dienas laikā, kad bija iespēja viņiem parādīt mūsu zemes skaistumu, tautas gara bagātības, galvaspilsētu Rīgu svētku apgaismojumā. Kopā ar mūsu skolēniem un skolas kolektīvu pavadījām jautras dienas. Paldies ģimenēm, kas pieņēma ārzemju bērnus un rūpējās par viņiem. Mūsējie pabija arī ārzemēs. Kopā 12 skolēni un pieci skolotāji prezentējuši mūsu zemi ārpus valsts robežām un guvuši patstāvīgās dzīves prasmes, pilnveidojuši  angļu valodas zināšanas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)
<>

Jaunākās galerijas